Negyeddöntőbe jutott a kupában a Sepsi OSK

Horváth Bálint Ottó 2019. október 31., 20:12 utolsó módosítás: 2019. október 31., 20:32

Gólzáporos mérkőzésen bejutott a labdarúgó Román Kupa negyeddöntőjébe a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, csütörtökön este házigazdaként 4–2-re győzte le az Astra Giurgiut. A háromszékiek tavalyhoz hasonlóan ismét ott vannak a kupasorozat legjobb nyolc csapata között.

Goran Karanovic duplával járult hozzá a továbbjutáshoz. Korábbi felvétel Fotó: Beliczay László

Látványos focit játszott a két csapat az első félidőben, amelyben három gólt lőttek, illetve mindkét oldalon egy-egy kapufát is fel lehetett jegyezni. A Sepsi OSK már a második percben megszerezte a vezetést Fülöp István találatával, de előnye negyedóráig sem tartott, mivel a vendégek egy szabadrúgás utáni lecsorgó labdából Biceanu találatával egyenlítettek.

Ez azonban nem zavarta meg a hazaiakat, akik nem sokkal később ismét előnybe kerültek,

egy szöglet következtében Karanovic közelről talált be.

A folytatásban is színvonalas maradt a játék, a Sepsi OSK pedig kevéssel a szünet után ismét eredményes volt, szép kombináció után a hátvéd, Bouhenna lőtt a hálóba. Néhány perccel később

már háromra nőtt a háromszékiek előnye, Karanovic fejesgóljával duplázott.

Ezután egyszerre hármat is cseréltek a vendégek, akik hamarosan csökkentették hátrányukat Begue góljával. A hajrában viszont nem volt esélyük a felzárkózásra, sőt a sepsiszentgyörgyiek voltak közelebb az ötödik góljukhoz, de Ștefănescu másodszor is a felsőlécet találta el.

Ezzel a győzelemmel a sepsiszentgyörgyiek visszavágtak az Astrának a másfél héttel ezelőtt ugyancsak hazai pályán 3–2-re elszenvedett bajnoki vereségért, és akárcsak az előző szezonban, idén is bejutottak a Román Kupa legjobb nyolc csapata közé.

A Sepsi OSK számára nehéz kiszállás következik a bajnokságban, vasárnap 21 órától az FCSB otthonában kell helytállnia az 1. Liga 15. fordulójában.

Labdarúgó Román Kupa, nyolcaddöntő:

Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Astra Giurgiu 4–2 (2–1).
Gólszerzők: Fülöp (2.), Karanovic (27., 57.), Bouhenna (49.), illetve Biceanu (16.), Begue (62.).
Sepsi OSK: Niczuly – Kilyén, Barisic, Bouhenna, Konongo – Fülöp (Vașvari, 85.), Velev, Flores, Andrezly (Carnat, 78.), Ștefănescu – Karanovic (Safranko, 67.). Edző: László Csaba.
Astra: Lazar – Bruno, Graovac, Dandea, Tamaș, Dima – Biceanu, Stahl (Budescu, 55.), Răduț, Matei (Begue, 56.) – Tounkara (Alibec, 56.). Edző: Bogdan Andone.
Vezette: Radu Petrescu (Bukarest).