Vasárnap délután mind a magyar, mind a román női kézilabda-válogatott saját közönsége előtt zárta az Eb-selejtezőket. Előbbi már előzően bebiztosította, hogy ott lehessen a kontinenstornán. A Győrben rendezett zárómeccsen nagyon simán, 16–9-es félidőt követően 25–19-re diadalmaskodott Szlovákia ellen, így csoportjuk élén végeztek – a spanyolokat előzték meg.
A románok ezzel szemben mindent eldöntő találkozót játszottak Rm. Vâlceán. Ausztria ellen legalább döntetlen kellett, hogy a dánok mellett ők is ott lehessenek a tornán.
Egy pillanatig sem forgott veszélyben a hazai siker, végig vezetve, 19–16-os pihenőt követően 38–29-re behúzták a párharcot, így ők is készülhetnek az Európa-bajnokságra.
Meglepő igazolást hajthat végre a Bukaresti Steaua: sajtóértesülések szerint a másodosztályú fővárosi klub szerződteti Huszti Andrást, aki így a klub történetének első Magyarországról érkező magyar játékosa lehet.
A brazil játékmester Anderson Ceara szépségdíjas találataival az FK Csíkszereda már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert, majd a szünet után hatékonyan védekezett, így mindhárom pontot otthon tartotta az Aradi UTA ellen.
45 éves korában meghalt Kontra György, az MTVA munkatársa, az M1 híradó bemondója.
Az elmúlt évek egyik legsúlyosabb erdélyi műemléki eseménye rázta meg a szakmát és a helyi közösséget. A szilágycsehi református templom tornyának az összeomlása kapcsán a felújítást tervező szakember, Makay Dorottya nyilatkozott a Krónikának.
Jelenleg a milánói olimpiai faluban készül a rajtra a marosvásárhelyi Molnár Anna gyorskorcsolyázó, aki az utolsó pillanatban tudta meg, hogy ott lehet a téli játékokon.
Hunyadi János és Hunyadi Mátyás vagy Ioan de Hunedoara és Matia Corvinul? Az érintettek nem tudtak volna mit kezdeni ezzel a kérdéssel. Ismét összeültek a történészek az MCC kolozsvári képzési központjában.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!