A zalaegerszegiek jó formában várták a miskolci bajnokit, az újraindulás után előbb kiütötték idegenben a Kaposvári Rákóczit, majd a Puskás Akadémiát is legyőzték hazai pályán. A Diósgyőr három pontot otthon tartott a Mezőkövesddel szemben, de az előző fordulóban sima vereséget szenvedett a listavezető Ferencváros otthonában.
A keddi játéknapon a Kisvárda–Mezőkövesd és Honvéd–Fehérvár találkozó is 1–1-es döntetlennel végződött, és a DVTK Stadionban is egy-egy gólt szereztek a felek.
Az első találatra egészen a 69. percig kellett várni, ekkor a felvidéki Szépe János fejelt öngólt Molnár Gábor szögleténél.
A Zete tíz perccel a rendes játékidő vége előtt egyenlített, a csereként beállt Bolla Bendegúz érkezett jó ütemben egy beadásra, a fiatal jobbhátvéd pályafutása első NB I-es góljával mentett pontot a kék-fehéreknek.
A vendégeknél a román élvonalban is megfordult Bőle Lukács a 60. percben lépett pályára. A kiesés elől menekülő ZTE FC fontos pontot szerzett a harmadik helyre pályázó DVTK pályáján.
A fordulóból még a Puskás Akadémia–Kaposvári Rákóczi, illetve Paksi FC–Ferencvárosi TC mérkőzések maradtak hátra.
Kis híján kétgólos döntetlennel végződött a kaposváriak felcsúti vendégjátéka is, de a 75. percben becserélt Tamás Nándor a rendes játékidő utolsó percében győztes gólt lőtt a Puskás Akadémiának.
Az FK Csíkszeredánál nevelkedett kézdivásárhelyi szélsőnek ez volt a második gólja a magyar élvonalban. A PAFC Josip Knezevic jól elvégzett tizenegyesével már a nyolcadik percben vezetett, de a kaposváriak Szakály Attila találatával visszajöttek a meccsbe az első félidő közepén. A hajrában kicsikart győzelemmel Tamás Nándiék három pontra megközelítették a harmadik Mezőkövesdet, az már az előző fordulóban eldőlt, hogy a Kaposvár kiesik az NB I-ből.
Drámai végjátékot hozott a hétközi forduló zárómérkőzése is Pakson, ahol az éllovas Ferencváros kétgólos előnyről, a hosszabbításban bukta el a győzelmet.
Gól nélküli első játékrész után a zöld-fehéreket a szlovén középhátvéd, Miha Blazic lőtte előnybe az 56. percben. Egy újabb rögzített szituációból később Ihor Haratyin duplázta meg a fővárosiak fórját. Bő tíz perccel a vége előtt biztosnak tűnt a Fradi sikere, de a ráadásban előbb Windecker József szépített egy vitatható tizenegyesből, aztán az utolsó pillanatokban Sajbán Máté egyenlített. A Paksnak még nagyon jól jöhet ez a pont az alsóházi küzdelemben, míg a Ferencváros továbbra is kilenc egységgel vezet a második MOL Fehérvár előtt.
Lezárult egy fejezet a Csíkszeredai Sportklub történetében: két és fél év után távozott a kék-fehérek amerikai vezetőedzője. Az amerikai szakember a folytatásban a Vienna Capitals csapatát irányítja. Búcsúinterjút adott.
Kijelölték a román női kézilabda-válogatott keretét a Kárpát-kupára. Ez egy felkészülési torna a közelgő világbajnokságra. A listán egy székelyföldi játékos neve is megtalálható, nagy valószínűséggel ott lesz az idei vébén.
Egy adósság miatt keletkezett konfliktusban vesztette életét egy 47 éves Hargita megyei férfi, miután egy 21 éves mikóújfalusi fiatal késsel szívtájékon szúrta. Az áldozat még autóba szállt, hogy hazamenjen, de útközben elvérzett.
„Ha elkezdjük tanulmányozni az idén 800 éves Naphimnuszt, azon keresztül megközelíthető Szent Ferenc lelkülete, a ferences lelkiség” – mondta el a Krónikának Urbán Erik, a Kisebb Testvérek Szent István Királyról elnevezett Rendtartományának vezetője.
Igencsak nehéz kérdésekre kell válaszolniuk azoknak, akik szeretnének román állampolgárok lenni – erre világított rá Dominic Fritz temesvári polgármester.
További híreink: négy év börtönre ítélték „a nagy matematikusnak” kampányoló manelistát, de meglépett, a településekre bemerészkedő medvéket pedig ezentúl azonnal ki lehet lőni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!