Nagy verést kaptak a magyarok Németországban

Zátyi Tibor 2024. szeptember 07., 23:58

Balul sült el a rajt Magyarország számára a labdarúgó Nemzetek Ligája új kiírásában, a szombat esti nyitófordulóban esélye sem volt, súlyos vereséget szenvedett Németország vendégeként.

A magyar válogatott fölé nőtt a német Fotó: Facebook/Magyar Labdarúgó Szövetség

Bő két hónnappal a labdarúgó Európa-bajnokság csoportkörét követően – amikor Stuttgartban 2–0-ra nyertek a németek, ismét találkozott a két együttes, ezúttal Düsseldorfban rendezték a mérkőzést. Az átalakult német válogatottnak – Neuer, Gündogan és Müller lemondta a válogatottságot, míg Kroos visszavonult – kellett egy negyedóra, míg megkapta a helyét a pályán, ezután sajnos esélye sem volt a lassan, mintha kedvtelenül játszó magyar válogatottnak.

A játékrész közepén egy végletekig kijátszott helyzet végén Füllkrug révén megszerezte a vezetést Németország.

A magyarok játéka túlságosan lassú volt, a házigazdájuk rendre megzavarta a támadásépítéseket, így nem forgott veszélyben ter Stegen kapuja.

•  Fotó: Facebook/Magyar Labdarúgó Szövetség
Fotó: Facebook/Magyar Labdarúgó Szövetség

Térfélcserét követően bátrabban focizott a magyar csapat, volt két lehetősége is, ám Bolla elől becsúszva mentettek, majd a szögletet követően Varga fejesét Havertz bólintotta fölé. És ami az egyik oldalt nem ment be, túloldalt rögtön gól lett, hiszen a szögletből ellentámadásba lendültek a németek, Musiala pedig befejezte az akciót.

A magyar csapat ekkor mintha elveszítette volna a hitét, egymás után alakították ki a hazaiak a lehetőségeket, majd a 66. percben Wirtz lapos lövésével eldöntötte a meccset. A németek a hajrában is nagy étvággyal fociztak, Kimmich ziccerét Gulácsi védte, a kipattanót Havertz a keresztlécre bombázta. A 77. percben ismét zörrent a magyar háló, Pavlovic becsapta a Lipcse kapusát is, és rövidre húzva, Gulácsi kezei között lőtt a kapuba.

És itt sem álltak le a németek, a következő helyzetüknél büntetőt harcoltak ki, amit Havertz lazán a bal alsóba gurított.

A vége tehát 5–0 lett, rengeteg tanulságot vonhatnak le a magyarok a keddi folytatás előtt, amikor az ugyancsak nagy vereséget szenvedett Bosznia-Hercegovinát fogadják a Puskás Arénában.

Labdarúgó Nemzetek Ligája, A Liga, 2. csoport, 1. forduló
Németország–Magyarország 5–0 (1–0)
Gólszerzők: Füllkrug (27.), Musiala (58.), Wirtz (66.), Pavlovic (77.), Havertz (82. – 11-esből)
Németország: Ter Stegen – Kimmich, Tah, Schlotterbeck (R. Koch, 70.), Raum (Henrichs, 70.) – Andrich (Stiller, 82.), Gross (Pavlovic, 60.) – Wirtz, Havertz, Musiala – Füllkrug (Beier, 60.). Szövetségi kapitány: Julian Nagelsmann.
Magyarország: Gulácsi – Balogh B., Orbán, Dárdai M. – Nego (Bolla, a szünetben), Nagy Á. (Nikitscher, 82.), Schäfer, Kerkez (Nagy Zs., 66.) – Szoboszlai, Sallai (Csoboth, 75.) – Varga B. (Ádám M., 66.). Szövetségi kapitány: Marco Rossi.

A csoport másik meccsén: Hollandia–Bosznia-Hercegovina 5–2 (2–1)
Gólszerzők: Zirkzee (13.), Reijnders (45+2.), Gakpo (56.), Weghorst (88.), Xavi Simons (90+2.), illetve Demirovic (27.), Dzeko (73.)