Már a második percben betalált az FSCB, ám Miculescu labdaszerzését szabálytalannak ítélte a játékvezető. A Rangers rögtön átvette a meccs irányítását, és a 10. percben Lawrence a tizenhatos vonaláról kilőtte a bal alsót.
Fél órán keresztül támadásban egyáltalán nem számított az FCSB, egy csúnyán ellőtt Ștefănescu szabadrúgás mellett Luis Phelipének volt egy erős lövése, amit kiütött a kapus. Rögtön jött a válasz, megduplázta előnyét a glasgow-i együttes, egy letámadás után szerzett labdát Cerny tekerte 16-ról a kapuba.
A szünetben a hármas csere sem segített az FCSB-n, hiszen előbb Cerny gyakorlatilag eldöntötte a csatát, majd Igamane találatával már néggyel vezetett a Glasgow.
A meccs hajrája így nem tartott izgalmakat, a skótok átadták a kezdeményezést ellenfelüknek, amely továbbra is csak pontatlan lövésekig tudott jutni.
Összességében nagyon sima vereséget szenvedett az FCSB, a Rangers ezen az estén sokkal jobb volt, megérdemelt a négygólos sikere.
A román csapat maradt az első két fordulóban szerzett hat pontjával és lecsúszott a táblázat 13. helyére, a skótok pedig feljöttek a 11. pozícióba.
A következő játéknapon, november 7-én a dán Midtjylland lesz a román bajnok ellenfele Bukarestben.
Végig alárendelt szerepet játszott hazai pályán a bajnok FCSB ellen az FK Csíkszereda, amely azonban kihúzta kapott gól nélkül, majd a végjátékban a csapatkapitány találatával bravúrgyőzelmet szerzett.
Vezetett, majd kétszer egyenlített Kína ellen Románia válogatottja a divízió I/B jégkorong-világbajnokság második játéknapján. Végül hosszabbítás után a házigazdák örülhettek, egy pontot szereztek a mieink.
Törvényjavaslatot nyújtott be az RMDSZ, amely szerint a jelenlegi 292 lejes gyermekpénzt 100 lejre csökkentenék, a fennmaradó összeget pedig „jelenléti ösztöndíjként” csak a rendszeresen iskolába járók kapnák meg, további 50 lejjel kiegészítve.
Donald Trump szerint akár hamarosan lehet megoldás az ukrajnai háború lezárására – az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt, miután bejelentette, hogy hosszan beszélt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnökkel szerdán.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba, az RMDSZ egykori ügyvezető elnöke. A gyászhírt Kelemen Hunor szövetségi elnök tette közzé közösségi oldalán.
Azt tudjuk, hogy mit kívánt a magyar nemzet 1848-ban, de mit akartak a románok és a szászok? Az MCC történész-kerekasztalán ez is kiderült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!