Hirdetés

Nagy tapasztalattal rendelkező magyarországi védőt igazolt az FK Csíkszereda

Hegedűs János az FK Csíkszereda mezében. A háttérben Bajkó Barna, a csapat másodedzője
Fotó: FK Csíkszereda

2024. július 14., 15:30

Bejelentette második nyári igazolását az FK Csíkszereda. A labdarúgó 2. Liga augusztus eleji rajtjára készülő székelyföldi csapatot erősíti a 27 éves Hegedűs János.

2024. július 14., 15:30

A belső védőként bevethető Hegedűs a Paksi FC kölcsönjátékosaként szerepel a 2024–2025-ös szezonban az FK Csíkszereda együttesében.

Hirdetés

A csíki klub közleménye szerint Hegedűs a 2023–2024-es idény első felét Pakson töltötte, ám kevés játéklehetőséget kapott a zöld-fehéreknél, ezért januártól a másodosztályú Siófokra került. A Balaton partján csupán az utolsó fordulókat kellett kihagynia sérülés miatt.

A „Hege” becenévre hallgató védő korábban megfordult a Vasas csapatánál is, de csupán fél évet töltött a fővárosi kék-pirosoknál. Annál többet viszont a Puskás Akadémia FC-nél, ahol négy évet játszott, míg Diósgyőrben két és fél éven át szerepelt.

•  Fotó: FK Csíkszereda Galéria

Fotó: FK Csíkszereda

„Sok jót hallottam az FK-ról, és az első benyomásaim nagyon-nagyon jók itt Csíkszeredában, jól érzem magam és hálás vagyok, hogy itt lehetek. Több olyan játékos van, akit ismerek régebbről, Makrai Gábor pedig csapattársam is volt. Alapvetően törökbálinti vagyok, onnan kerültem Szombathelyre, ahol az Illés Akadémián nevelkedtem és ott mutatkoztam be az első osztályban. 18 évesen remekül sikerült az első fél évem a Haladásnál, így igazolt le a Puskás Akadémia, akivel sikerült feljutnunk az első osztályba” – mondta el Hegedűs, aki később Diósgyőrbe került. Sok minden köti Miskolchoz, ott született meg kisfia is. Hegedűs két évvel ezelőtt komoly fejsérülést szenvedett a Diósgyőr játékosaként, ám hamar regenerálódott és csapatkapitányként néhány hónap kihagyás után újra ki tudta harcolni a helyét a DVTK kezdőcsapatában.

Hegedűs János a 2017–2018-as szezonban öt alkalommal szerepelt a magyar U21-es válogatottban, 2018. májusában pedig Georges Leeken szövetségi kapitánytól a felnőtt válogatott keretébe is meghívást kapott. Hegedűs János megosztotta, hogy legnagyobb erényének azt tartja, hogy minden meccsen igyekszik kiadni magából a maximumot, „meghal a pályán”. Ezen kívül teljes mértékben csapatjátékosnak tartja magát és a rúgótechnikájára sem lehet panasz.

A csíki csapattól idén nyáron távozott Gyenge Szilárd kapus, illetve Apró Claudiu, Nistor Ákos, Dezamits Dominik, Jelena Richárd és Alexandru Ureche mezőnyjátékos. Gyenge és Nistor a Sepsi OSK-nál folytatja, Apró az Újszenteshez igazolt, Dezamits visszatért a Pakshoz, Jelena a Tatabányához igazolt, Ureche pedig a BVSC-Zugló csapatához.

Hegedűs János a második labdarúgó, aki idén nyáron az FK Csíkszeredához igazolt. Korábban a 19 éves Kovács Márk visszatérését jelentette be hivatalosan a csíki klub vezetősége.

szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Ilyés Róbert távozófélben az FK Csíkszeredától?

Nagyon úgy tűnik, hogy a bennmaradás kiharcolása után Ilyés Róbert nem folytatja az FK Csíkszereda kispadján, sajtóértesülések szerint a szezon végén távozik a csapattól.

„A székely ember nem hajol meg” – Diószegi László Budapestről üzent a sorsdöntő meccs előtt

Sorsdöntő mérkőzés előtt áll a Sepsi OSK, amely a Voluntari otthonában már ma este bebiztosíthatja visszajutását a Szuperligába. Ezúttal nem lesz ott a lelátón az igazoltan hiányzó Diószegi László klubelnök, aki közösségi oldalán üzent a szurkolóknak.

Székelyhon

Ferenc pápa által kinevezett megyés püspök lesz a csíksomlyói pünkösdi búcsú szónoka

Székely János szombathelyi megyés püspök lesz a csíksomlyói pünkösdi búcsú szónoka. A szervezés már javában zajlik, az idei búcsú jelmondata pedig a keresztséget állítja középpontba.

`
Krónika

Tőkés László „ízlésromboló rángatózásnak” nevezte a tiszás miniszter Kossuth téri táncát

„Ízlésromboló rángatózásnak” nevezte Tőkés László nyugalmazott református püspök, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) elnöke Hegedűs Zsolt tiszás politikusnak, az egészségügyi miniszteri tisztség várományosának táncát.

Krónika

A Tisza győzelmét „megjósoló” előrejelzési piac már beárazta, honnan érkezhet az új román miniszterelnök

Esélyesebb, hogy technokrata miniszterelnöke lesz Romániának, mint hogy valamely pártpolitikus – derül ki a Polymarket előrejelzési piac fogadásaiból.

Főtér

Emlékek az aranykorszakból aranyáron: hogyan lett kétszáz lej egy kiló fosókaszilva?

Ro-Mánia a köbön! Ha valakinek van felesleges pénze, így dobhatja ki, avagy hogy nyert új értelmet a hazai szakkifejezés, miszerint viața bate filmul (az élet még a filmet is lekörözi).

Ez is érdekelheti

Magyari Szilárd megtalálta a helyét a CSM Slatinánál

A székelyföldi támadó az év elején igazolt a CSM Slatina együtteséhez, ahol hamar beilleszkedett és alapemberré vált. Magyari Szilárd és klubja sikeres tavaszi szezont zárt a labdarúgó 2. Liga alsóházában, a következő idényben szeretnének előrébb végezni.

Egy pont kell a Sepsi OSK-nak a Szuperligához

Az utolsó fordulóra maradt a döntés, hogy a bajnok Vajdahunyadi Corvinul mögött a Sepsi OSK vagy az FC Voluntari jut fel automatikusan a Szuperligába. Szombaton délben mindenre fény derül.

Elszalasztott meccslabda Munténiában, hazai pályán harcolhatja ki a feljutást a Sepsi OSK

Kaput eltaláló lövés és pont nélkül zárta a kedd esti voluntari-i vendégjátékát a Sepsi OSK, így a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának utolsó fordulójában dől el, hogy automatikusan visszajut-e a Szuperligába, vagy osztályozóra kényszerül.

Eltiltották a fogadási botrányba keveredett Szatmárnémeti Olimpia játékosait

A másodosztályú bajnokságtól hétvégén búcsúzó Szatmárnémeti Olimpia VSK négy játékosát eltiltotta a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi és etikai bizottsága, mivel az érintetteknek fogadási számláik voltak.

„A székely ember nem hajol meg” – Diószegi László Budapestről üzent a sorsdöntő meccs előtt

Sorsdöntő mérkőzés előtt áll a Sepsi OSK, amely a Voluntari otthonában már ma este bebiztosíthatja visszajutását a Szuperligába. Ezúttal nem lesz ott a lelátón az igazoltan hiányzó Diószegi László klubelnök, aki közösségi oldalán üzent a szurkolóknak.

Karnyújtásnyira az élvonaltól, riválisa otthonában juthat vissza a Szuperligába a Sepsi OSK

Sorsdöntő meccsre készül a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely közvetlen riválisának, az FC Voluntari otthonába látogat kedd este. A képlet egyszerű: ha nem kapnak ki a háromszékiek, akkor hivatalosan is visszajutnak a Szuperligába.

Kiesett a másodosztályból a Szatmárnémeti Olimpia

Alig egy szezon után búcsúzott a labdarúgó 2. Ligától a Szatmárnémeti Olimpia VSK, miután az utolsó előtti helyen végzett az alsóházi rájátszás B csoportjában.

Megőrizte első helyét a 2. Liga alsóházában a Marosvásárhelyi ASA

Győzelemmel zárta a labdarúgó 2. Liga alsóházi rájátszását a Marosvásárhelyi ASA, az utolsó fordulóban 3–1-re nyert a Bukaresti Dinamo SK vendégeként, és ezzel megszerezte az első helyet az A csoportban.

Nem kapta meg az élvonalbeli licencet, lemarad az osztályozóról a Bihar FC

Elutasították a Nagyváradi Bihar FC licenckérelmét, így az együttes nem vehet részt az élvonalba jutásért zajló osztályozón.

Néhány napig kihagyja az edzéseket a Sepsi OSK csapatkapitánya

Súlyos sérülést szenvedett a Sepsi OSK csapatkapitánya, Cosmin Matei a Bukaresti Steaua ellen megnyert csütörtöki mérkőzésen. Az állapota jelenleg stabil, ugyanakkor néhány napig kényszerpihenőt kell tartania.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!