A szurkolói rendbontások miatt az UEFA 104.500 eurós pénzbüntetést szabott ki a Román Labdarúgó Szövetségre. A román drukkerek a xenofób megnyilvánulások mellett pirotechnikai eszközöket dobáltak a pályára a Finnország elleni bukaresti találkozón, amelyet emiatt néhány percig félbe kellett szakítani.
A bizottság ugyanakkor úgy döntött, hogy a román válogatott mérkőzéseit a következő két évben ellenőrzés alá vonják, és ha az incidensek megismétlődnek, legalább egy mérkőzést nézők nélkül kell lejátszaniuk.
Mindez azt jelenti, hogy a válogatott következő Nemzetek Ligája meccsén szeptember 26-án, hétfőn 21.45-kor Bosznia-Hercegovina ellen lehetnek szurkolók a fővárosi Giulești stadionban. A bosnyákok elleni találkozót megelőzően a románok szeptember 23-án, pénteken 21.45-kor Helsinkiben Finnország ellen lépnek pályára.
Románia négy forduló után mindössze három ponttal, egy győzelemmel és három vereséggel az utolsó helyen áll a Nemzetek Ligája B divíziójának 3-as csoportjában.
Mindössze 34 éves korában elhunyt Dudás Miklós magyar világbajnok, olimpikon kajakozó – adta hírül a Magyar Kajak-kenu Szövetség.
Nagy csatában, végletekig kiélezett mérkőzésen aratott rendkívül értékes győzelmet Románia U20-as jégkorong-válogatottja a bukaresti Berceni Arénában zajló divízió 2/A jelű világbajnokság nyitónapján.
Változékony időre számíthatunk a következő két hétben, sok csapadékkal - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) január 5. és 18. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Tüntettek a lakosok hétfőn a Suceava megyei Salcea városának polgármesteri hivatala előtt, mivel elégedetlenek a helyi adók és illetékek növelése miatt. A polgármestert kifütyülték, akadtak, akik a lemondását követelték.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) bíróságon készül megtámadni valamennyi önkormányzati határozatot, amely megemeli az ingatlanok és autók után fizetendő adókat.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!