A Sheffield gyengén kezdte az angol másodosztályú bajnokságot, a 24 csapatos Championshipet, 11 forduló után az utolsó előtti helyen állt, mindössze hat ponttal, így menesztették Gary Monk vezetőedzőt.
Az utód keresésekor több név felkerült sheffiled-iek listájára, közöttük a barcasági származású, jelenleg az UTA-t felkészítő Bálint László György, aki két évvel ezelőtt az FK Csíkszereda edzője is volt.
Bálint edzőként megfordult a Tatrangi Unirea, az Academica Clinceni, a Marosvásárhelyi ASA, a Sportul Snagov és a Bukaresti Metaloglobus csapatainál – és mindenhol eredményes edzőként maradt meg az emlékezetben.
A hírt az érintett, Bálint László György is megerősítette a Székelysportnak,
elmondta, hogy Bogdan Apostu ügynököt bízta meg az esetleges tárgyalásokkal, de végül a Sheffield Wednesday a 62 éves Tony Pulisszal állapodott meg.
„Nevem valóban szerepelt a Sheffield Wednesday listáján. Számomra elismerést jelent, hogy szóba hoztak egy ilyen fontos angliai csapatnál, annak ellenére, hogy végül nem valósult meg.
Azonban én most az UTA edzője vagyok, a romániai futball egyik márkás csapatának a szakvezetője, ahol nagyon jól érzem magam, és minden tudásomat, erőmet, kapacitásomat arra teszem fel, hogy az aradi csapattal minél jobban szerepeljünk a román 1. Ligában” – nyilatkozta a Bálint László György.
Az UTA tíz forduló után a 7. helyen áll a 16 csapatos román élvonalban.
Az 1867-ben alapított Sheffield Wednesday négyszer nyert angol bajnokságot
(1903, 1904, 1929, 1930) és háromszor volt kupagyőztes (1896, 1907, 1935).
Megismertük a labdarúgó 2. Liga alapszakaszának 14. fordulós menetrendjét, és az is kiderült, mely találkozókat közvetítik élőben. A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és a Marosvásárhelyi ASA mérkőzése ismét képernyőre kerül.
A vasárnapi sorsdöntő labdarúgó világbajnoki selejtezőmeccs előtt közösen gyülekeznek, aztán bekapcsolódnak a szokásos felvonuláshoz.
Az ügyészek állítása szerint a boncolás eredményei azt mutatják, hogy a 2 éves kislány halála krónikus betegsége miatt következett be a fogászati kezelése során.
Ma már a kiváltságok „szülőatyja”, Valeriu Stoica egykori igazságügyi miniszter is elismeri: hiba volt előjogokat adni bizonyos „szakmai köröknek”. Összeállításunkban a speciális nyugdíjak kronológiáját foglaljuk össze.
Románia labdarúgó-válogatottja 3-1-re kikapott Bosznia-Hercegovinától a világbajnoki selejtezősorozat szombat esti játéknapján, ezzel nehéz helyzetbe került a 2026-os tornára való kijutás tekintetében.
Tudta, hogy Emil Boc kiválóan versel magyarul Petőfi Sándor, József Attila vagy éppen Kosztolányi Dezső modorában? Erre tessék! (Naná, hogy pamflet.)
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!