A Nemzeti Arénában hangos szurkolótábora előtt pályára lépett fővárosi gárda kiválóan kezdett, negyedóra lejártával Florin Tănase és Ovidiu Popescu is közel volt a gólhoz. A vezetést a szünet előtt szerezte meg az FCSB Andrei Cordea kissé szerencsés lövésével, a találathoz a vendégek kapusának helyezkedési hibája is kellett.
Az Academica Clinceni-től a nyáron igazolt fiatal játékos a fordulás után kétszer is duplázhatott volna, de ez nem sikerült.
A második félidőre a fiatal játékosok becserélése megtörte Dinu Todoran csapatának lendületét, amely az utolsó félórában már kevésbé volt veszélyes támadásban.
Ezzel szemben a Karagandi a végjátékban kihagyta nagy egyenlítési lehetőségét, Andrei Vlad bravúrral mentette meg az FCSB győzelmét.
A román bajnoki ezüstérmes tehát minimális előnnyel várja a jövő csütörtöki kazahsztáni visszavágót, ahol keményen meg kell küzdenie a továbbjutásért, ellenfele mellett a műfüves pálya is megnehezítheti majd a feladatát.
Labdarúgó Európa Konferencia Liga, 2. selejtezőkör, odavágó:
FCSB–Sahtyor Karagandi 1–0 (1–0)
Gólszerző: Cordea (38.)
Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.
Óriási küzdelemben dőlt el a jégkorong Erste Liga döntőjének ötödik mérkőzése. A Gyergyói Hoki Klub kevesebb, mint két másodperccel a rendes játékidő vége előtt bevitte a győztes döfést és megvédte a címét.
Nyolc nap után hazaengedték a kórházból a húsvéthétfőn megtámadott, közel nyolcvanéves férfit. A felsőrákosi bántalmazás nemcsak testi sérüléseket okozott: a faluban azóta sokan kiszolgáltatottságot, bizalmatlanságot és dühöt éreznek.
Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.
Már nem áll Octavian Goga heves antiszemitizmusáról hírhedt egykori román miniszterelnök mellszobra Jászvásár egyik közterén – adta hírül a Ziarul de Iaşi.
Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!