Kora délután rendezték a Szerbia–Magyarország párharcot, amely rendkívül kiélezett és szoros csatát hozott. A rendes játékidő 1–1-es döntetlennel ért véget, így büntetőkkel dőlt el a továbbjutás, 4–3-ra győztek a magyarok.
Ami a románokat illeti, korántsem szenvedtek meg a portugálok ellen. 23 percnyi játék után már 3–0-ra vezettek, a végén pedig 7–0-s sikert arattak. Románia rendkívül magabiztosan teljesít eddig, négy találkozón 17 gólt lőttek és mindössze kettőt kaptak.
A negyeddöntőben Magyarország–Kazahsztán párharc következik 18 órától, míg Románia ellenfele Csehország lesz 23 órától. Mindkét összecsapást csütörtökön rendezik.
Három év börtönbüntetést kapott Răzvan Began, a Sepsi OSK korábbi kapusa. A 29 éves labdarúgó ügye testi sértés miatt került a bíróságra, az ítélet egyelőre nem jogerős.
Sima gyergyói továbbjutásra utalt a papírforma, ehhez képest nem ez történt. Adorján Örs hőssé vált, bevédte a Steauát a jégkorong Román Kupa döntőjébe. A GYHK csak a harmadik helyért játszik vasárnap.
Nem fizetik többé a betegszabadság első napját Romániában, az erről szóló sürgősségi kormányrendelet február elsején lépett hatályba.
Az Erdélyi Református Egyházkerület megfontolja, vagy elgondolkodik azon, hogy kilép a Református Egyházak Világközösségéből, vagy felfüggeszti tagságát – jelentette ki Kolumbán Vilmos, az egyházkerület püspöke szombaton az M1 aktuális csatornán.
Heves indulatokat váltott ki a közösségi oldalakon Korodi Attilának, Csíkszereda polgármesterének az állásfoglalása, amelyben elfogadhatatlannak nevezte, hogy a szélsőséges Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) tüntetést szervezzen a városban.
A nagyváradi premontrei apát kilakoltatásáról szóló bírósági döntés félelmetes képet fest az igazságszolgáltatás állapotáról, és az államérdekből elkövetett jogtiprásról.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!