Minifoci-Eb: Klein László volt a románok hőse, Magyarország búcsúzott

Sebestyén Ervin 2022. június 10., 11:14 utolsó módosítás: 2022. június 10., 20:05

A kassai Európa-bajnokság negyeddöntőjében a román és a magyar minifutball-válogatott is döntetlent játszott a rendes játékidőben, így szétlövésekkel dőlt el a továbbjutás sorsa. Előbbi sikerrel vette az akadályt, utóbbi nem jutott be az elődöntőbe.

Klein László a szétlövésekre állt be, ő lett a román minifutball-válogatott hőse. Korábbi felvétel Fotó: Facebook/Román Minifutball Szövetség

Csütörtök este a negyeddöntőben Románia–Csehország párharcot rendeztek, amely során a románok a kétszer 25 perc alatt jobban játszottak, mint ellenfelük. Három kapufáig is eljutottak, gólt viszont nem szereztek. A 0–0-s döntetlen után szétlövések következtek, amelyre az edző beküldte Klein Lászlót, aki kulcsfontosságú szerepet vállalt a továbbjutásban.

A csehek a három büntetőből mindössze egyet értékesítettek: egyszer a kapufát találták el, majd a rutinos hálóőr, Klein hárította az utolsó próbálkozásukat, ezzel bebiztosítva, hogy a románok legyenek ott az elődöntőben.

Magyarország ellenfele Kazahsztán volt, amellyel rendkívül kiélezett csatát vívtak. Az első félidőben egyik csapat sem igazán kockáztatott, így komolyabb lehetőség nélkül vonultak szünetre. A fordulást követően a kazahok előnyt szereztek, amire Suscsák a 45. percben válaszolt, 1–1-es döntetlent hozott a rendes játékidő.

A szétlövések során Kazahsztán egyet sem hibázott, míg a magyaroknál Sós Márkó kihagyta a maga büntetőjét, így a magyar minifutball-válogatott nem jutott be az elődöntőbe, nem küzdhet éremért.

Románia egy lépésnyire a finálétól, az ellenfelük Bulgária lesz, az összecsapást péntek este, 21.15-től rendezik.