Mindkét félidő végén betalált, legyőzte Craiovát a Sepsi OSK

Horváth Bálint Ottó 2021. május 05., 21:00 utolsó módosítás: 2021. május 06., 12:31

Újabb bajnokesélyes csapatot sikerült legyőznie a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nak, szerdán este hazai pályán 2–0-ra felülmúlta az Universitatea Craiovát, ezzel megtartotta esélyét a harmadik helyre.

Fotó: Halmágyi Zsolt

Győzelemre volt szüksége a felsőházi rájátszás visszavágóinak kezdetén a sepsiszentgyörgyi együttesnek ahhoz, hogy felzárkózzon ellenfelére, és a bajnokság végén még reménykedjen a dobogó harmadik helyének megszerzésében.

Mindkét csapat fejesek után alakította ki az első helyzeteit, George Cîmpanu erőtlen próbálkozását követően Andrei Dumiter már komolyabb védésre kényszerítette a vendégek kapusát. Kevéssel ezután közel volt a gólhoz a Sepsi OSK, Marius Constantin rossz mozdulata után majdnem öngólt vétett, ezúttal azonban szerencsésebb volt, nem úgy mint az előző fordulóban a Clinceni ellen. Az első félidő legnagyobb lehetőségét Andrei Ivan hagyta ki, ziccerben csúnyán mellé lőtt.

Ezzel szemben a hazaiak a lehető legjobbkor, éppen a szünet előtt találtak be, mégpedig pontrúgásból, Annas Achahbar szöglete után Bogdan Mitrea kihasználta Stephane Acka hibáját, és mellőle a hálóba fejelt.

Veszélyesebbnek bizonyultak a Sepsi OSK játékosai a második játékrész elején is, amikor tizenegyest reklamáltak Nicușor Bancu belépője miatt Eder Gonzalezzel szemben. A 67. percben Pavol Safranko megduplázhatta volna az előnyt, de ellentámadás végén mellé lőtt, Gabriel Vașvari pedig távolról kísérletezett. A túloldalon a Craiova ismét Ivan által került helyzetbe, középre tartó lövése nem jelentett gondot Jesús Fernandeznek, míg Alexandru Cicâldău kirúgta a labdát a stadionból.

A végén a vendégek erőltették támadásaikat, a Sepsi OSK védelme azonban jól működött, habár megmenekültek egy lehetséges büntetőtől Mitrea belépőjénél.

A hosszabbításban két cserejátékos bebiztosította be a győzelmet, Cătălin Golofca beadása után Claudiu Petrila lőtt védhetetlenül a kapuba.

A sepsiszentgyörgyiek ezzel a sikerrel négy pontra megközelítették ellenfelüket a ranglistán, és az utolsó négy fordulóban még maradt esélyük a harmadik hely elérésére.