Hirdetés

Mindkét edző igazságosnak tartja a döntetlent

Fotó: Pinti Attila

2022. szeptember 14., 22:54

Felvette a küzdelmet nagynevű ellenfelével az FK Csíkszereda, szerdán délután hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a török Galatasaray együttesével a labdarúgó Ifjúsági Bajnokok Ligája első fordulójának első mérkőzésén.

2022. szeptember 14., 22:54

Az FK Csíkszereda egymást követően második alkalommal képviseli Romániát az ifjúsági elitsorozatban, az UEFA Youth League-ben. Tavaly a székelyföldieknek a francia bajnok Angers volt az ellenfelük, amelytől hazai pályán 2–0-ra, idegenben pedig 3–0–ra kaptak ki. Most 1–1-et játszottak a Galatasaray ellen, a párharc visszavágóját október 5-én rendezik Isztambulban.

A mérkőzést követően Hakan Balta, a Galatasaray vezetőedzője elégedett volt a döntetlennel.

Hirdetés

Kapcsolódó

„Úgy gondolom, hogy nekünk az első félidőben jó volt a játékunk, magas arányban birtokoltuk a labdát, uraltuk a játékot. Ezt terveztük, ezt akartuk játszani. Második játékrészben szervezetlenebbek voltunk, az ellenfelünk sokkal jobban játszott, és ezért gratulálok az edzőjüknek. A második 45 percben könnyen veszítettünk labdákat, és ezek gondokat okoztak a védekezésben. A mi csapatunkból a második félidőben mindenki gyengébben játszott, az ellenfél nem hagyott minket kibontakozni.

Idegenben játszottunk, nekünk jó a döntetlen, nagyobb az esélyünk otthon kivívni a továbbjutást, de a fociban semmi se biztos, bármi megtörténhet. Úgy gondolom, hogy az 1–1 igazságos eredmény. Köszönetet mondok a Galatasaray nevében házigazdáinknak, edzőkollégámnak, a csíki klub elnökének, és a városnak a kedves fogadtatásért. Természetesen mi is így fogadjuk majd az FK Csíkszeredát Isztambulban”

– nyilatkozta Balta.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

Demény Norbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője szerint csapatából mindenki túllépte az árnyékát, és biztos benne, hogy a következő meccsen is a fiúk mindent meg fognak tenni, hogy az eredmény legalább hasonlóan alakuljon.

„Az első félidőben megleptek minket, nem sok közünk volt a játékhoz. Tudtuk, hogy dinamikus csapat az ellenfél, és nagyon jó játékosaik vannak. A mérkőzés első részében a célkitűzéseink nem jöttek össze. Bár helyzeteket alakítottak ki, nem tudták lezárni a mérkőzést, mert lassan mi is – helyenként és időnként – fel tudtunk jönni az ők szintjükre.

A második félidő hozta meg azt a játékot amit terveztünk, ehhez azonban sokkal több futómennyiség kellett, erre kellett rábírnom a srácokat. Már nem szórtuk el annyira a labdákat. Tudtunk dominálni a második játékrészben, amikor gólszerzésig is eljutottunk, lehetőségünk is volt az utolsó fázisoknál ezt győzelemmé kovácsolni”

– nyilatkozta Demény.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

Az FK vezetőedzője hangsúlyozta, arra kellett megoldást találjon a szünetben, hogyan lehet a Galatasaray középpályásait semlegesíteni.

„A vonalak közelebb álltak, jobban kontrolláltuk a mögöttünk levő játékot, meg tudtuk akadályozni a mélységi játékukat. Ami az első félidőben nem működött, a másodikban már bejött.

A második félidőben nyújtott jobb játékunknak egyik kulcsa az volt, hogy ki tudtuk kapcsolni középpályásaikat. Szerintem az 1–1 mindkét csapat játékának a tükre. Én most se látom magunkat esélyesnek a Galatasaray-jal szemben, de van egy jó edzőbarátom aki, azt szokta mondani, hogy nincsen lehetetlen, csak tehetetlen.

Tudjuk, hogy a Glatasaray játékoskerete jobb, de minden meccset annak függvényében kell felépíteni, hogy erősebb vagy könnyebb ellenfél jön veled szemben” – mondta el Demény a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón.

 

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Nem Sepsiszentgyörgyre tért vissza Ștefănescu – hivatalos

Visszatér a román élvonalba Marius Ștefănescu. A korábban a Sepsi OSK-ban szereplő szélső a következő idénytől az ezüstérmes klub játékosa lesz.

Kétszer is egyenlített, szétlövésekkel jutott negyeddöntőbe a magyar válogatott

Harmadikként jutott tovább csoportjából, majd a nyolcaddöntőben nagyon nehéz kihívás várt a magyar minifutball-válogatottra a szlovákiak Európa-bajnokságon. Kétszer is hátrányba került a bosnyákok ellen, ám végül kiharcolta a továbbjutást.

Székelyhon

Elhunyt Kurkó Árpád vállalkozó

77 évesen elhunyt Kurkó Árpád a Hargita Gyöngye (Perla Harghitei) ásványvíz-palackozó korábbi vezérigazgatója.

`
Krónika

Kölcsönadna az államnak? Mutatjuk, hol dolgozik jobban a megtakarított pénz

Aki ma megtakarított pénzzel rendelkezik, könnyen szembesül a kérdéssel: bankban tartsa, állampapírba tegye, euróban őrizze, vagy hosszabb távú befektetésben gondolkodjon.

Krónika

Búcsú az erdélyi magyar orvostársadalom és értelmiségi elit jeles képviselőjétől

A marosvásárhelyi orvosképzés meghatározó egyéniségétől, dr. Brassai Zoltán belgyógyász professzortól búcsúzunk, aki tartalmas életének 92. évében a lelki és szellemi folytatás bizonyosságával távozott közülünk.

Főtér

Most már ne csodálkozzunk, ha valaki baltát ragad, mert jön a medve

Ilyen országot, mint a mioritikus haza, nem látott vén Európa. Ja, de.

Ez is érdekelheti

Döntetlennel tért vissza Románia kispadjára Gheorghe Hagi

Idegenbeli döntetlennel mutatkozott be a román labdarúgó-válogatott kispadján Gheorghe Hagi, a kedd esti barátságos mérkőzésen a trikolórok 1–1-re végeztek Georgia ellen.

Tizenegyesekkel védte meg Bajnokok Ligája-címét a PSG

Drámai finálét rendeztek a budapesti Puskás Arénában: a Paris Saint-Germain és az Arsenal 120 perc alatt nem bírt egymással, a tizenegyespárbajban viszont a franciák bizonyultak jobbnak, így megvédték Bajnokok Ligája-címüket.

Hosszabbításban dőlt el: a korábbi bajnok készülhet az európai kupaporondra

A két fővárosi rivális párharcából az FCSB került ki győztesként, hosszabbításban győzte le a Dinamót, és sikerével indulhat a Konferencia Liga selejtezőjében.

A Fradiba tartanak a kézdivásárhelyi Szász testvérek

Korosztályuk legígéretesebb tehetségei közt tartják számon a kézdivásárhelyi Szász testvéreket, Hubát és Aport. A fiatal labdarúgók életük lehetősége előtt állnak: a Sepsi OSK mezét a Ferencvároséra cserélik.

A mérkőzések legjavát csak az interneten nézhetjük az európai kupákban

Nagy változásra van kilátás a két kisebbik nemzetközi kupasorozat, a labdarúgó Európa Liga és a Konferencia Liga romániai közvetítési jogait illetően. A mérkőzések legnagyobb része nagy valószínűséggel a Voyo fizetős online platformon lesz nézhető.

Az FK Csíkszereda három játékosa a korosztályos világbajnokságra készülő keretben

A korosztályos világbajnokságra készülő romániai U17-es labdarúgó-válogatott keretébe három FK Csíkszereda-játékos kapott meghívót. Bencze Loránd, Máthé Apor és Darius Bota is ott lesz a júniusi, szerbiai felkészülési mérkőzéseken.

Magyar játékos is helyet kapott a román válogatott keretében

Két barátságos mérkőzéssel bemutatkozik a román labdarúgó-válogatott kispadján Gheorghe Hagi. A nemrég kinevezett szövetségi kapitány pénteken kihirdette első keretét, amelyben helyet kapott Hindrich Ottó kapus is.

Meglepő bajnokok. Új európai futballtérkép?

Mintha részben átalakulóban lenne a nemzetközi mezőny. Legalábbis a 2025/2026-os szezon Európában a megszokottnál jóval rendhagyóbb volt: rengeteg meglepetés, új bajnok és megszakadt történelmi sorozatok jellemezték. De lássuk, miről is van szó.

Hagi debütálása után minden válogatott meccs egyetlen tévécsatornára kerül

Változik a román labdarúgó-válogatott mérkőzéseinek tévés közvetítése: Gheorghe Hagi első két felkészülési meccsét még két különböző csatorna adja, az őszi Nemzetek Ligája-találkozók azonban már kizárólag csak egy adón lesznek láthatók.

Öt újonc Rossi keretében

Marco Rossi kedden Telkiben kihirdette a magyar labdarúgó-válogatott 29 fős keretét a júniusi felkészülési mérkőzésekre. Öt játékos először kapott meghívót.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!