Mindkét edző igazságosnak tartja a döntetlent

Dobos László 2022. szeptember 14., 22:54 utolsó módosítás: 2022. szeptember 14., 22:56

Felvette a küzdelmet nagynevű ellenfelével az FK Csíkszereda, szerdán délután hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a török Galatasaray együttesével a labdarúgó Ifjúsági Bajnokok Ligája első fordulójának első mérkőzésén.

Az FK Csíkszereda egymást követően második alkalommal képviseli Romániát az ifjúsági elitsorozatban, az UEFA Youth League-ben. Tavaly a székelyföldieknek a francia bajnok Angers volt az ellenfelük, amelytől hazai pályán 2–0-ra, idegenben pedig 3–0–ra kaptak ki. Most 1–1-et játszottak a Galatasaray ellen, a párharc visszavágóját október 5-én rendezik Isztambulban.

A mérkőzést követően Hakan Balta, a Galatasaray vezetőedzője elégedett volt a döntetlennel.

„Úgy gondolom, hogy nekünk az első félidőben jó volt a játékunk, magas arányban birtokoltuk a labdát, uraltuk a játékot. Ezt terveztük, ezt akartuk játszani. Második játékrészben szervezetlenebbek voltunk, az ellenfelünk sokkal jobban játszott, és ezért gratulálok az edzőjüknek. A második 45 percben könnyen veszítettünk labdákat, és ezek gondokat okoztak a védekezésben. A mi csapatunkból a második félidőben mindenki gyengébben játszott, az ellenfél nem hagyott minket kibontakozni.

Idegenben játszottunk, nekünk jó a döntetlen, nagyobb az esélyünk otthon kivívni a továbbjutást, de a fociban semmi se biztos, bármi megtörténhet. Úgy gondolom, hogy az 1–1 igazságos eredmény. Köszönetet mondok a Galatasaray nevében házigazdáinknak, edzőkollégámnak, a csíki klub elnökének, és a városnak a kedves fogadtatásért. Természetesen mi is így fogadjuk majd az FK Csíkszeredát Isztambulban”

– nyilatkozta Balta.

Demény Norbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője szerint csapatából mindenki túllépte az árnyékát, és biztos benne, hogy a következő meccsen is a fiúk mindent meg fognak tenni, hogy az eredmény legalább hasonlóan alakuljon.

„Az első félidőben megleptek minket, nem sok közünk volt a játékhoz. Tudtuk, hogy dinamikus csapat az ellenfél, és nagyon jó játékosaik vannak. A mérkőzés első részében a célkitűzéseink nem jöttek össze. Bár helyzeteket alakítottak ki, nem tudták lezárni a mérkőzést, mert lassan mi is – helyenként és időnként – fel tudtunk jönni az ők szintjükre.

A második félidő hozta meg azt a játékot amit terveztünk, ehhez azonban sokkal több futómennyiség kellett, erre kellett rábírnom a srácokat. Már nem szórtuk el annyira a labdákat. Tudtunk dominálni a második játékrészben, amikor gólszerzésig is eljutottunk, lehetőségünk is volt az utolsó fázisoknál ezt győzelemmé kovácsolni”

– nyilatkozta Demény.

Az FK vezetőedzője hangsúlyozta, arra kellett megoldást találjon a szünetben, hogyan lehet a Galatasaray középpályásait semlegesíteni.

„A vonalak közelebb álltak, jobban kontrolláltuk a mögöttünk levő játékot, meg tudtuk akadályozni a mélységi játékukat. Ami az első félidőben nem működött, a másodikban már bejött.

A második félidőben nyújtott jobb játékunknak egyik kulcsa az volt, hogy ki tudtuk kapcsolni középpályásaikat. Szerintem az 1–1 mindkét csapat játékának a tükre. Én most se látom magunkat esélyesnek a Galatasaray-jal szemben, de van egy jó edzőbarátom aki, azt szokta mondani, hogy nincsen lehetetlen, csak tehetetlen.

Tudjuk, hogy a Glatasaray játékoskerete jobb, de minden meccset annak függvényében kell felépíteni, hogy erősebb vagy könnyebb ellenfél jön veled szemben” – mondta el Demény a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón.