Mindhárom pontot elhozta a Nyárádtői Unirea Gyulafehérvárról

Horváth Bálint Ottó 2020. október 03., 17:29 utolsó módosítás: 2020. október 03., 17:42

Fehér megyében lépett pályára a két Maros megyei csapat szombaton délután a labdarúgó 3. Liga 9-es csoportjának 4. fordulójában. A Nyárádtői Unirea újabb győzelmet aratott, a Szászrégeni Avântul viszont vereséggel zárt.

Fotó: Haáz Vince

A Nyárádtői Unirea fordulatos mérkőzést játszott a Gyulafehérvári Unirea vendégeként, ahol megszerezte első pontjait, illetve első győzelmét idegenben. A nyárádtőiek az első félidő közepén kerültek előnybe, és az 55. percig tartott a vezetésük, ekkor azonban a hazaiak egalizáltak, sőt negyedórával később már megfordították az állást.

A hajrá azonban a vendégeké volt, az egyenlítő találatot a 87. percben lőtték Solymosy Lehel révén, majd a hosszabbításban Victor Caliani góljával mindhárom pontot bezsebelték.

A játéknap előtt a második helyen álló, még veretlen Szászrégeni Avântul az éllovas és hibátlan Kudzsiri CSO otthonában játszott. A vendégek az első félidő végén megszerezték a vezetést, de előnyük alig két percig tartott, a házigazda gyorsan kiegyenlített. A második félidőben már csak a kudzsiriak voltak eredményesek, akik negyedóra alatt három gólt is lőttek, így végül fölényesen nyertek.

Labdarúgó 3. Liga, 9-es csoport, 4. forduló:

Gyulafehérvári Unirea–Nyárádtői Unirea 2–3 (0–1).

Gólszerzők: Adam (55.), Fetița (71.), illetve Rotaru (23.), Solymosy (87.), Caliani (90+2.).

Kudzsiri CSO–Szászrégeni Avântul 4–1 (1–1).
Gólszerzők: Neagu (40.), Dușmanu (59., 68.), L. Itu (74.), illetve Covaciu (38.).