A sportági szövetség vezetőségének sürgősségi ülésén kijelentették, teljes mértékben tiszteletben tartják a román kormány által meghozott óvintézkedéseket, és mivel
a hazai labdarúgást képviselők védelme a legfontosabb, úgy határoztak, hogy minden márciusi belföldi labdarúgó-mérkőzést elhalasztanak.
Hozzátették, figyelembe véve a helyzet alakulását országos szinten, további módosítások várhatók.
Mint ismert, korábban az a döntés született, hogy a hónap végéig zárt kapuk mögött rendezik meg a hazai bajnoki mérkőzéseket, az FRF álláspontja szerint azonban így is nagy veszélynek vannak kitéve a klubok és személyzetük a találkozókra való utazások miatt.
Székelyföldön a döntés az 1. Ligában szereplő Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, a 2. ligás FK Csíkszereda, illetve a harmadosztályban szereplő Székelyudvarhelyi FC, Kézdivásárhelyi SE és Szászrégeni Lendület csapatát érinti, de nem lesznek meccsek márciusban a megyei és körzeti bajnokságokban sem.
Elmarad továbbá a teremlabdarúgó Román Kupa hétvégére, a csíkszeredai Erőss Zsolt Arénába tervezett döntő tornája, valamint elnapolták a március második felére tervezett futsalbajnokikat is.
Rosszul húzták be a lesvonalat. Sőt, a videóbírónak nem is kellett volna közbeavatkoznia a labdarúgó Szuperliga hétvégi meccsén.
Másfél hónapos kényszerszünet után visszatért Nyikita Melnyicsuk, a Csíkszeredai Sportklub orosz kapusa. A jégkorong Erste Liga egyik legjobb mutatóival rendelkező hálóőrével beszélgettünk.
Súlyos incidens történt kedden a kolozsvári George Coșbuc középiskolában: egy feldühödött elemis tanuló kificamította egy tanítónő vállát, orrba fejelte a helyettes igazgatónőt és megharapta az iskola pszichológusának kezét.
Házi őrizetbe helyezte a bíróság a szexuális bűncselekményekkel gyanúsított Traian Simioncát, a Beszterce-Naszód megyei Jád (Livezile) polgármesterét. A pártja által a botrány kirobbanása nyomán felfüggesztett polgármesterre nyomkövetőt helyeztek.
Őrizetbe vették hétfőn a rendőrök a Beszterce-Naszód megyei Jád (Livezile) község polgármesterét szexuális bűncselekmények miatt.
Úgy történt, hogy fokhagyma helyett arzén került a tejfölös pecsenyébe – a Magyar Tudomány Napja Erdélyben fórum történelem szekciójának előadásain jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!