Messi közel a dobogóhoz, megelőzte Puskás Ferencet

Sebestyén Ervin 2022. június 06., 12:03

A válogatottsági góllövő örökrangsorban javított a helyezésén Lionel Messi, miután ötször is betalált Észtország ellen. Ezzel a legelőkelőbb helyen álló magyart, Puskás Ferencet sikerült megelőznie, aki mindeddig a negyedik helyen állt.

Messi egymaga lőtt ötöt az észtek ellen, ezzel Puskást megelőzte az örökrangsorban. Korábbi felvétel Fotó: Twitter/Team Leo

Vasárnap este találkozott egymással Argentína és Észtország válogatottja egy barátságos mérkőzésen, aminek 5–0 lett a végeredménye.

Az összes gól Lionel Messi nevéhez fűződik, aki 162 válogatott mérkőzésen 86 találatig jutott és így már a negyedik legeredményesebb labdarúgó.

Hamarosan maga mögé utasíthatja a dobogós Mokhtar Dahari-t is, aki hárommal előzi meg az argentin világklasszist.

Az abszolút rekorder Cristiano Ronaldo, aki 188 alkalommal képviselte Portugáliát, ezalatt 117-szer volt eredményes. Az ötszörös aranylabdás is remekelt vasárnap este, Svájc ellen duplázni tudott, csapata 4–0-ra győzött a Nemzetek Ligájában.