Mentőhelikopter szállt le a pályára, késéssel kezdődött a szászrégeni mérkőzés

Székely Sport 2022. október 14., 17:49 utolsó módosítás: 2022. október 14., 18:02

A Gyulafehérvári Unireát fogadta pénteken délután a Szászrégeni Avântul a labdarúgó 3. Liga 9-es csoportjának 8. fordulójában. A szezont kiválóan kezdő Maros megyeiek először kaptak ki hazai pályán, így elveszíthetik helyüket a dobogón.

Archív Fotó: Barabás Ákos

A mérkőzés 25 perces késéssel kezdődött, mivel egy mentőhelikopter szállt le a szászrégeni stadion gyepére, ott kellett megvárjon és átvegyen egy mentőautóval szállított beteget.

Az elhúzódó kezdés viszont nem zavarta a csapatokat, a meccs elején mindkét fél betalált, a vendégek vezető góljára a házigazdák néhány perccel később válaszoltak Raul Suciu révén. Ezután a gyulafehérvári csapat közel volt, hogy visszaszerezze az előnyt, a szünet előtt pedig a szászrégenieknek voltak helyzeteik, de az eredmény nem változott.

A folytatásban valamivel veszélyesebbek voltak a hazaiak, a 69. percben azonban kapushibát követően a Gyulahehérvár volt eredményes, Ioan Cîrloanță duplázott. A hajrában megvolt az egyenlítés lehetősége, de ez nem sikerült, így az Avântul elszenvedte első hazai vereségét a bajnokságban.

A forduló előtt még második helyen álló szászrégeni együttes ezzel lecsúszott a harmadikra, a szombati játéknapon pedig a dobogós helyét is elveszítheti, amennyiben megyei vetélytársa, a Nyárádtői Unirea kedvező eredményt ér el.