„Közös megegyezés alapján született a döntés, miután kielemeztük a bajnokságban mutatott játékunkat. Arra a következtetésre jutottunk, hogy változásra van szükség a csapatban és a csapat körül, hogy minél előbb kilábaljunk ebből a nehéz helyzetből” – áll a klub közleményében.
Alexandru Pelici korábban 2016 júliusa és 2017 áprilisa között már irányította az együttest, másodjára 2020 októberében nevezték ki. Hatvankilenc mérkőzésen vezényelte az alakulatot, ezalatt 21 győzelem, 23 döntetlen és 25 vereség a mérlege.
Egyelőre kérdéses, hogy ki lehet az utódja a kispadon, hivatalos nevet az együttes az elkövetkezendő időszakban jelent majd be.
A Szuperliga mezőnyében a CS Mioveni már a harmadik gárda, amely a szezon kezdete óta edzőt vált, az FCSB (Anton Petrea helyett Nicolae Dică) és az Universitatea Craiova (Bálint László helyett Mirel Rădoi) után.
A hétvégén súlyos sérülést szenvedett az FK Csíkszereda ifijátékosa, Ioó Edvin, akit helikopterrel szállítottak Marosvásárhelyre. A fiatal futballistán életmentő szívműtétet hajtottak végre, állapota stabilizálódott.
Folyamatos bírságok sújtják az FK Csíkszeredát a székely és magyar szimbólumok lelátókon való használata miatt. Az első figyelmeztetés után már három pénzbüntetés is érkezett, miközben a klub minden döntést megfellebbezett.
Nyilvánosságra hozták azt az elképesztő térfigyelő kamerás felvételt, amely rögzítette, ahogyan egy autó Nagyváradon átrepül egy körforgalmon, majd két másik jármű felett is.
Rendőrségi eljárás indult, miután Daniel Cioabă önjelölt „romániai romakirály” fia a beszámolók szerint teherbe ejtette 14 éves „menyasszonyát”, akit a szülők választottak ki számára.
Sokan számolnak be arról, hogy a villanyszámla-ársapka júliusi eltörlése után nagyjából megduplázódott a havi kiadás. Így nem csoda, hogy a háztartások nagy része új szokások kialakításán dolgozik a villanyáram-fogyasztás csökkentése érdekében.
A románok elsöprő többsége szereti a hazáját és büszke Romániára. „Ki az a Sara?” – liszttel és egyéb alapélelmiszerekkel dekorálta ki volt párja autóját egy nő.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!