Mély gödörbe került az SZFC a 3. Ligában

Zátyi Tibor 2022. október 07., 19:34 utolsó módosítás: 2022. október 07., 22:54

Zsinórban harmadik 1–0-s vereségét szenvedte el a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Ligában, pénteken délután hazai pályán több mint egy félidőt emberhátrányban játszva maradt alul az éllovas CSO Plopeni-nyel szemben.

Az emberhátrány ellenére sokáig jól tartotta magát az SZFC Fotó: László Ildikó

Izgalmas összecsapásra volt kilátás a városi stadionban, a vendégek öt győzelmet és egy döntetlent értek el a szezonban, míg a hazaiak rossz sorozatukat (mindössze hat pont az első hat fordulóban) akarták megtörni.

A mérkőzés elején a vendégek uralták a játékot, de hiába helyeztek nagy nyomást a hazai védelemre, nem tudtak helyzetet kialakítani. Tíz perc után kijött a szorításból az SZFC, három szöglete is volt, de nem sikerült veszélyeztetni a korábban Székelyudvarhelyen is megfordult Ștefan Georgescu kapuját. Az események főleg a középpályán történtek, jól védekezett mindkét csapat, így ritkán alakult ki lehetőség. A 37. percben Matei baloldali beadására jól érkezett Gavîrlița, de fölé fejelt.

Fotó: László Ildikó

A 40. percben kulcsmomentumához érkezett a mérkőzés, a félpályán Berkeczi ütközte le ellenfelét, a játékvezető egyből mutatta is fel a sárga lapot, s mivel a hazaiak védőjének korábban volt már egy figyelmeztetése, kiállították. A közel kétszáz hazai szurkoló hangos füttykoncerttel fejezte ki nemtetszését.

Az emberelőnyben játszó vendégek sokáig nem tudták kihasználni fölényüket, Petrescut egyszer tették próbára, az 56. percben hatalmasat védett az SZFC kapusa. A hajrához érkezve egyre többet volt a labda a hazai tizenhatos környékén, Plopeni pedig egymás után végezhette el szögleteit, a 75. percben az egyiket ki is használtak, Ciobanu fejelt 10 méterről a kapuba (0–1).

A Prahova megyeiek ezután mindenhol húzták az időt – pedig emberelőnyben játszottak –, az SZFC pedig hajszolta az egyenlítést, ehhez Simó járt a legközelebb, ám próbálkozása nem találta el a kaput.

Az SZFC zsinórban harmadik 1–0-s vereségét szenvedte el, ez volt az ötödik pont nélküli meccse a bajnokságban és így beragadt az alsóházba.

Legközelebb jövő szombaton játszik, a Brassói Kids Tâmpa vendége lesz.

Labdarúgó 3. Liga, 7. forduló:
Székelyudvarhelyi FC–CSO Plopeni 0–1 (0–0), gólszerző Ciobanu (75.), kiállítva Berkeczi (40., SZFC).
SZFC: Petrescu - Marucza, Berkeczi, Kovács Sz. (Kovács B., 88.), Tordai, Guţă (Mitra, a szünetben), Savin, Matei, Simó, Szakács (Dobrean, 81.), Gavîrliţa (Becze, 72.). Vezetőedző: Gabriel Rădulescu.