
Gabriel Bodescu főtitkárheyettes köszöntötte elsőként a csíkszerdai stadionban összegyűlteket. „A szövetség részéről köszönjük az utánpótlás fejlesztésében kifejtett támogatásukat, hogy számos gyermek, ifjúsági játékos érkezik önöktől a román korosztályos válogatottakba.
Azt kívánom, hogy tartsák meg ezentúl is a magas standardokat akadémiájukon és a felnőtt csapatuknál is. Isten éltessen, Csíkszereda!” – mondta Gabriel Bodescu.

Korodi Attila polgármester beszédében kiemelte, hogy az FK Csíkszereda egy jó ideje a városlakók mindennapjainknak a része. „Egy természetes folyamat, egy olyan dolog, amiről azt gondolnád, hogy magától működik. De nem. Attól működik, mert ti, önök, akik ebben a sportágban szervezőként, játékosként, gyereket nevelő edzőként hisztek egy olyan küldetésben, ami arról szól, hogy Csíkszeredában a 120 éves hagyományokhoz híven érdemes és szükséges megszervezni a futballéletet.
A százhúszéves évfordulón azt kívánom, hogy a szurkolók, a szervezők, az edzők, a kicsi játékosaink, a férfi és női csapataink mind olyan lelkesedéssel tudják vinni ennek a küldetésnek a zászlóját, amellyel idáig eljutottak!” – összegzett a megyeszékhely polgármestere.

Szondy Zoltán, az FK Csíkszereda és a Székelyföld Labdarúgó Akadémia elnöke hangsúlyuozta, hogy az elmúlt időszakban, amikor arról kérdzeték, hogy miképp lehet az, hogy 1904-től a mai napig folyamatosan volt/van labdarúgás Csíkszeredában,
Mihai Stoichiță, az FRF technikai igazgatója zárta a gálameccset felvezető beszédeket. „Köszönet jár mindazoknak, akik közreműködtek a csíkszeredai labdarúgás fejlesztésében. Köszönet jár önöknek a lelátókon, mivel önök nélkül nincs foci, a labdarúgást önökért csinálják, és nem miattunk! Köszönet jár a város vezetőségének, a korábbi és a jelenlegi polgármesternek, és Szondy Zoltánnak, akik mindannyian sokat tettek a csíkszeredai labdarúgásért. És nem szeretnék addig meghalni, amíg nem látom önöket az élvonalban. Sok sikert!” – zárta gondolatait Stoichiță.

Magyarország és az FK Csíkszereda U17-es együtteseinek mérkőzése előtt a csíkszentimoni fúvószenekar húzta el a román, a magyar és a székely himnuszt.
Az első félidőben két gólt láthatott a közönség, a magyar válogatott a játékrész közepén Zubor Ádám büntetőjével vezetést szerzett, majd Gólik Benjámin találatával kétgólos előnyben mehetett az öltözőkbe. A magyarok stabil védekezésből indították támadásaikat, az FK nem tudott helyzetet kialakítani, a középpályán rendre elhaltak a próbálkozások.
A második félidőben sem változott sokat a játék képe, a magyar válogatott uralta a pályát, majd Galambos János góljával háromra növelte előnyét. A találkozó a nemzeti csapat 3–0-s sikerével ért véget.
A meccs végén a hangszórókból pedig felcsendült az Ismerős Arcok Nélküled című száma, ami már hagyomány, hogy a mérkőzések előtt és végén is lejátsszák, közösen eléneklik.

Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Moldovának magának kell eldöntenie a jövőjét – jelentette ki Roberta Metsola, az Európai Parlament elnöke, amikor a Romániával való egyesülésre vonatkozó „B-tervről” kérdezték, ha a Moldovai Köztársaság EU-csatlakozása nem valósulna meg.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!