Megvolt az esélyük, nem éltek vele

Székely Sport , Horváth Bálint Ottó 2022. augusztus 08., 23:19 utolsó módosítás: 2022. augusztus 08., 23:25

Döntetlennel zárult a labdarúgó Szuperliga 4. fordulója, az FC Botoșani és a Konstancai Farul osztozkodtak a pontokon.

Számos helyzetet kialakítottak a csapatok, főleg a Farul jeleskedett ezen a téren Fotó: Konstancai Farul

Az első hely volt a tétje a két együttes hétfő esti találkozójának, amelyek győzelem esetén átvehették volna a vezetést a tabellán.

A hazai pályán játszó moldvaiak korán megszerezték a vezetést. A vendégek rövid időn belül kétszer is egyenlíthettek volna, majd újabb helyzeteket hagytak ki. Ezután a Botoșani is veszélyeztetett, de nem tudta megdupláznia az előnyét. A szünet előtt a hazaiaktól Dragu szögletnél teljesen érthetetlen módon kézzel ért a labdába, a megítélt büntetőből pedig a tengerparti csapat kiegyenlített.

Videó: Orange Sport

A folytatásban jóval aktívabb voltak támadásban a Farul játékosai, de igazán nagy helyzetet nem tudtak kidolgozni, így hiába próbálkoztak összesen nem kevesebb, mint 24 kapuralövéssel a mérkőzés folyamán, ezek nem vezettek eredményre.

A döntetlennel a két vetélytárs azonos mutatóval maradt a tabella negyedik és ötödik helyén, nem tudtak élni az esélyükkel, hogy az élre álljanak.