A Temesvári Poli az A csoportban nem tudott igazán remekelni, hat mérkőzésből csupán kettőt nyertek meg, illetve egy döntetlent harcoltak ki, három vereség mellett. Az ötödik, osztályozót érő helyet nem volt bravúr elérniük, hiszen borítékolható volt, hogy a Dunărea Călărași és a Dacia Unirea Brăila búcsúzik a másodosztálytól.
A B csoportban a Brassói FC ugyan nem teljesített rosszul, mégsem sikerült elkerülnie az osztályozót, a hat találkozóból négyet nyertek meg és kettőt veszítettek el. Az Astra Giurgiu kiesése biztosra vehető volt, azonban a Konstancai Unirea harcban lehetett volna az ötödik helyért, végül 8 ponttal lemaradtak és így ők is kiesők.
A brazil játékmester Anderson Ceara szépségdíjas találataival az FK Csíkszereda már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert, majd a szünet után hatékonyan védekezett, így mindhárom pontot otthon tartotta az Aradi UTA ellen.
Látványos brazil megmozdulásokkal és fegyelmezett védekezéssel aratott 2–0-s győzelmet az FK Csíkszereda az Aradi UTA ellen. A lefújást követően a vezetőedzők és a főszereplők is megosztották gondolataikat a mérkőzésről.
A Déli-Kárpátokat átszelő Nagyszeben-Pitești autópálya egyik legnehezebb szakaszán, a Vâlcea megyei Robești alagútpárnál látványos ütemben halad a hegy átfúrása.
Az elmúlt évek egyik legsúlyosabb erdélyi műemléki eseménye rázta meg a szakmát és a helyi közösséget. A szilágycsehi református templom tornyának az összeomlása kapcsán a felújítást tervező szakember, Makay Dorottya nyilatkozott a Krónikának.
Jelenleg a milánói olimpiai faluban készül a rajtra a marosvásárhelyi Molnár Anna gyorskorcsolyázó, aki az utolsó pillanatban tudta meg, hogy ott lehet a téli játékokon.
És ez újabb oldalról világít rá arra, hogy a még mindig sínes doszárban gondolkodó romániai bürokrácia semmit sem tud kezdeni a technológia adta lehetőségekkel.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!