Előbb mind a bolgár–magyar, mind az izlandi–román összecsapás esetében zárt kaput rendeltek el, majd a koronavírus-járvány miatt mindkét találkozót törölték március végéről, a pótselejtező többi meccsével együtt.
Az Európai Labdarúgó Szövetség végrehajtó bizottsága a héten döntött a kontinenstorna jövő nyára halasztásáról. A rendkívüli keddi tanácskozás után az UEFA azt is közölte, a pótselejtezőket a júniusi nemzetközi szünetben bonyolítják le.
Az érintett tagszövetségek pénteken megkapták Nyonból a pontos dátumokat:
az elődöntőket csütörtöki napon, június 4-én, a döntőket pedig kedden, június 9-én rendezik.
Mint ismert, a magyar és a román válogatott ugyanazon az ágon szerepel. A magyarok Szófiában harcolhatják ki a továbbjutást, miközben a románok Reykjavíkban vendégeskednek. A kijutásról döntő mérkőzésen a bolgár–magyar párharc győztese lesz a házigazda.
A Sepsi OSK története során mindössze egyetlen játékosért fizetett többet, mint Dino Skorupért, a horvát középpályás azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A piros-fehérek közös megegyezéssel szerződést bontottak vele.
A nyári átigazolási időszak eddig a legtöbbet tárgyalt székelyföldi futballhíre kétségtelenül az Anderson Ceará ügye volt. Az FK Csíkszereda brazil támadó középpályása iránt több klub is érdeklődött, és úgy tűnt, hogy az FCSB-nél folytatódik a karrierje.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
Megindokolta Németh Zsolt fideszes országgyűlési képviselő, hogy miért nem hívták meg Magyar Péter miniszterelnököt a szervezők a Tusványos idei rendezvényeire. A kormányfő a napokban kifogásolta, hogy nem kapott meghívást.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!