Csütörtökön kisorsolták, pár órára rá a Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) közzétette a labdarúgó 1. Liga 2020–20201-es idény első fordulójának pontos menetrendjét. Az új kiírás augusztus 20-án, csütörtökön kezdődik az Astra Giurgiu–FCSB párharccal.
A Sepsi OSK hazai környezetben indítja a bajnokságot, nehéz összecsapás vár a háromszékiekre, az ezüstérmessel csapnak össze. A meccset augusztus 22-én, szombat este rendezik. A címvédő, a Kolozsvári CFR idegenben lép pályára.
Labdarúgó 1. Liga, 1. forduló
Augusztus 20-án, csütörtökön:
Astra Giurgiu–FCSB (20.30);
augusztus 21-én, pénteken:
FC Argeş Pitești–FC Botoşani (18.15);
augusztus 22-én, szombaton:
Konstancai Viitorul–Aradi UTA (18.00),
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Universitatea Craiova (21.00);
augusztus 23-án, vasárnap:
Jászvásári Poli–Chindia Târgoviște (16.00),
Academica Clinceni–Kolozsvári CFR (18.15);
augusztus 24-én, hétfőn:
FC Voluntari–Medgyesi Gaz Metan (18.00),
Bukaresti Dinamo–Nagyszebeni Hermannstadt (21.00).
Kiemelkedőt alkotott az élvonalban újonc FK Csíkszereda mezében Anderson Ceara, a klasszis megoldásokkal előrukkolt brazil idegenlégiósnak több kérője is van, és nagy valószínűsággel a nyáron távozik a székelyföldi klubtól.
Korosztályuk legígéretesebb tehetségei közt tartják számon a kézdivásárhelyi Szász testvéreket, Hubát és Aport. A fiatal labdarúgók életük lehetősége előtt állnak: a Sepsi OSK mezét a Ferencvároséra cserélik.
Orosz eredetű drón zuhant egy galaci tömbházra péntek éjjel, az esetet robbanás és tűz követte az épület tizedik emeletén lévő egyik lakásban. Két személy megsérült, őket kórházba szállították.
A Beszterce-Naszód megyei Magyardécsében a cseresznye nem egyszerűen gyümölcs, hanem évszázadok óta a megélhetés és az identitás része. A Balla házaspár története megmutatja, hogyan próbál életben maradni Erdély egyik leghíresebb cseresznyetermő vidéke.
Orosz drón zuhant péntekre virradóra, hajnali két óra körül egy tízemeletes panelház tetejére a délkelet-romániai Galacon, az incidens nyomán egy lakásban robbanás történt és tűz keletkezett – közölte a katasztrófavédelem.
Medve tört be egy szállodába, egy másik medve embert sebesített Gyergyóban. A politikusok rohantak gratulálni Cristian Mungiu Aranypálmájához, de rendező kollégája kiosztotta őket: talán közhelyek helyett jobb lenne támogatni a filmipart. Hírek vasárnap.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!