Megvan az újonc gyergyói focicsapat első győzelme a 3. Ligában

Sebestyén Ervin 2024. szeptember 14., 21:41 utolsó módosítás: 2024. szeptember 14., 21:45

Megszerezte első diadalát a labdarúgó 3. Ligában az újonc Gyergyószentmiklósi VSK, miután a 6-os csoport 3. fordulójának szombati játéknapján nyert a CSO Plopeni vendégeként.

Megszületett a gyergyói gárda első győzelme a harmadosztályban Fotó: Facebook/VSK Gyergyó

Az első két bajnoki mérkőzésükön a gyergyóiak előbb szoros csatában 2–1-re kikaptak idegenben a Székelyudvarhelyi FC-től, majd gól nélküli döntetlent játszottak hazai pályán a Tricolorul Breaza ellen.

A Prahova megyei kiszállásukon negyedóra elteltével hátrányba kerültek, de tíz perccel később sikerült az egyenlítés, Csala Tibor tizenegyesből talált be.

A székelyföldiek uralták a mérkőzést, az első félidő során több tiszta gólhelyzetük volt, a szünet előtt pedig Bărăbaș Marius találatával fordítottak.

A folytatásban leginkább az eredmény megtartására törekedett a VSK, amely ellentámadásokra rendezkedett be, és a 62. percben Sütő Zalán révén belőtte a harmadik találatát. Ezzel nagymértékben eldöntötték a három pont sorsát, mert bár a hazaiak a végéhez közeledve csökkentették a különbséget, de a döntetlent már nem tudták kiharcolni.

A Gyergyói VSK 3–2-re nyert és megszerezte első győzelmét a bajnokságban, eddig négy pontot gyűjtött, és az élmezőnyben foglal helyet.

Labdarúgó 3. Liga, 6-os csoport, 3. forduló:

CSO Plopeni–Gyergyószentmiklósi VSK 2–3 (1–2).
Gólszerzők: Roberto Alecsandru (16.), Rareș Simionescu (85.), illetve Csala Tibor (25., büntetőből), Bărăbaș Marius (45+1.), Sütő Zalán (62.).
Gyergyószentmiklósi VSK: Szántó – Péter, Circa, Țepeș, Bărăbaș – Fazakas, Csala R., Csala T. – Ilie, Sütő, Csiszer. Játszott még: Iordache, Czimbalmos, Partene.