Hirdetés

Megvan az újonc gyergyói focicsapat első győzelme a 3. Ligában

Megszületett a gyergyói gárda első győzelme a harmadosztályban
Fotó: Facebook/VSK Gyergyó

Megszerezte első diadalát a labdarúgó 3. Ligában az újonc Gyergyószentmiklósi VSK, miután a 6-os csoport 3. fordulójának szombati játéknapján nyert a CSO Plopeni vendégeként.

Az első két bajnoki mérkőzésükön a gyergyóiak előbb szoros csatában 2–1-re kikaptak idegenben a Székelyudvarhelyi FC-től, majd gól nélküli döntetlent játszottak hazai pályán a Tricolorul Breaza ellen.

Hirdetés

A Prahova megyei kiszállásukon negyedóra elteltével hátrányba kerültek, de tíz perccel később sikerült az egyenlítés, Csala Tibor tizenegyesből talált be.

A székelyföldiek uralták a mérkőzést, az első félidő során több tiszta gólhelyzetük volt, a szünet előtt pedig Bărăbaș Marius találatával fordítottak.

A folytatásban leginkább az eredmény megtartására törekedett a VSK, amely ellentámadásokra rendezkedett be, és a 62. percben Sütő Zalán révén belőtte a harmadik találatát. Ezzel nagymértékben eldöntötték a három pont sorsát, mert bár a hazaiak a végéhez közeledve csökkentették a különbséget, de a döntetlent már nem tudták kiharcolni.

A Gyergyói VSK 3–2-re nyert és megszerezte első győzelmét a bajnokságban, eddig négy pontot gyűjtött, és az élmezőnyben foglal helyet.

Labdarúgó 3. Liga, 6-os csoport, 3. forduló:

CSO Plopeni–Gyergyószentmiklósi VSK 2–3 (1–2).
Gólszerzők: Roberto Alecsandru (16.), Rareș Simionescu (85.), illetve Csala Tibor (25., büntetőből), Bărăbaș Marius (45+1.), Sütő Zalán (62.).
Gyergyószentmiklósi VSK: Szántó – Péter, Circa, Țepeș, Bărăbaș – Fazakas, Csala R., Csala T. – Ilie, Sütő, Csiszer. Játszott még: Iordache, Czimbalmos, Partene.

Labdarúgó 3. Liga, 6-os csoport, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz, 3. forduló

3. Liga, 6-os csoport, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Bődületes kapásgóllal győzött és őrzi idei hibátlan hazai mérlegét az FK Csíkszereda (videóval)

A forduló góljával és fegyelmezett játékkal aratott 2–1-es győzelmet az FK Csíkszereda az FC Hermannstadt ellen a Szuperliga 28. fordulójában. Ilyés Róbert együttese idei harmadik hazai bajnokiját is megnyerte, és pontszámban beérte a Petrolult.

Ilyés Róbert: büszke vagyok a fiúkra, egy hatpontos meccsen tudtunk nyerni

Hazai pályán is legyőzte a Hermannstadtot az FK Csíkszereda, amely 2–1-es sikerével megőrizte idei hibátlan hazai mérlegét. A mérkőzés után a vezetőedzők és a főszereplők értékeltek.

Székelyhon

Filmekbe illő autós üldözés zajlott szombat éjjel Csíkszeredában

Nem állt meg rendőrök jelzésére, előbb autóval, majd gyalogosan próbált menekülni egy fiatal Csíkszeredában vasárnapra virradóra. Mint kiderült, ittasan, felfüggesztett jogosítvánnyal vezetett egy lejárt forgalmi engedélyű autót.

`
Krónika

Elhalasztották Fejes Rudolf Anzelm nagyváradi premontrei apát kilakoltatását

A szakadó eső ellenére nagyjából kétszázan gyűltek össze hétfő reggel 10 órakor, a bírósági végrehajtó által küldött kilakoltatási felszólításban szereplő végső időpontban a nagyváradi premontrei templom előtt.

Krónika

Képek között, barátságok nyomában. Egy sepsiszentgyörgyi szülész-nőgyógyász műgyűjteményének története

Egy orvos, aki nemcsak emberekkel, hanem képekkel is foglalkozik: Antal Álmos sepsiszentgyörgyi nőgyógyász lakásában minden festményhez egy történet, egy kávé melletti beszélgetés, egy barátság emléke tartozik.

Főtér

Így vált a reálpolitikus Mihály vajda a modern román nemzet legfőbb szimbólumává

A havasalföldi uralkodó erdélyi hódítását sok minden vezérelte, csak az egységes román állam gondolata nem. Egyre izgalmasabb az MCC kolozsvári központjának történész-kerekasztal sorozata.

Ez is érdekelheti

Magabiztos sikerrel zárta az edzőmeccsek időszakát a Gyergyószentmiklósi VSK

Az Agyagfalvi Lendület ellen vívta a tavaszi rajt előtti utolsó felkészülési mérkőzését a Gyergyószentmiklósi VSK, és 4–0-s győzelemmel zárta a főpróbát. A harmadosztályú együttes a 4. Liga Hargita megyei csoportjának éllovasát múlta felül.

Egymás ellen zárta a felkészülési meccsek sorát a Sepsi OSK II. és az SZFC

Hasznos találkozót játszott egymással a labdarúgó 3. Liga tavaszi rajtájra hangoló Sepsi OSK II. és Székelyudvarhelyi FC, a péntek délutáni meccset a házigazda háromszékiek 2–1-re nyerték meg.

Egy nappal a Sepsi OSK elleni párharc után újabb tesztmeccset játszott az SZFC

A labdarúgó 3. Liga tavaszi idényére hangoló Székelyudvarhelyi FC és a Medgyesi SK szombaton délben, kiegyensúlyozott, küzdelmes mérkőzésen gólnélküli döntetlent játszott.

Az idén leköszönő futballvezető szeretne még egy 3. ligás csapatot hagyni örökségül

A futballvezetői posztjáról idén leköszönő Oláh József, a Kovászna Megyei Labdarúgó Egyesület elnöke szeretné, ha a Kézdivásárhelyi SE és a Sepsi OSK II. mellé egy harmadik háromszéki csapat is csatlakozna a 3. Ligában.

Az SZFC bátran futballozott, de a gólokat a Sepsi OSK lőtte

Nem ijedt meg az élvonalba vágyó Sepsi OSK otthonában a harmadosztályban szereplő Székelyudvarhelyi FC, ám a bátor játék végül nem párosult eredményességgel: a péntek déli felkészülési mérkőzést a háromszéki együttes magabiztosan nyerte meg.

Erődemonstrációt tartottak Gyergyóban a sepsiszentgyörgyi fiatalok

Felkészülési mérkőzésen csapott össze a Gyergyószentmiklósi VSK és a Sepsi OSK II., a háromszéki fiatalok pedig egyoldalú találkozón 6–0-s győzelmet arattak a harmadosztály tavaszi rajtja előtt.

Hargita és Kovászna megye focibajnoka küzd meg egymással a 3. Ligába kerülésért

A Román Labdarúgó-szövetség székhelyén kisorsolták a megyei bajnokságok 3. ligás osztályozóinak párosítását. Ezúttal nem Szeben vagy Fehér megye képviselője jutott a Hargita megyeieknek.

Az FCSB volt játékosának aláírását szerezte meg a Kézdivásárhelyi SE

A labdarúgó harmadosztály 2-es csoportjának második helyén telelő Kézdivásárhelyi SE két játékossal erősített a téli szünetben. A kék-fehér mezes csapat motiváltan várja a folytatást, Rancz Lajos klubelnök bizakodóan nyilatkozott a tavaszi rajt előtt.

A második félidőben jött a góleső Székelyudvarhelyen

Magyarországi ellenféllel, a Székelyföldön edzőtáborozó, az NBIII élmezőnyébe tartozó Majosi SE-vel játszott felkészülési meccset szombaton délelőtt a labdarúgó 3. Liga tavaszi folytatására hangoló Székelyudvarhelyi FC.

Kilencet vágott háromszéki társának a Sepsi OSK a kupamérkőzés előtti főpróbán

Rövid időn belül másodszor csapott össze a felkészülési időszakban a 2. Ligában szereplő Sepsi OSK és a harmadosztályú Kézdivásárhelyi SE. Ovidiu Burcă legénysége semmit sem bízott a véletlenre és fölényes győzelemmel hangolt a közelgő kupameccsre.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!