Megvan a magyar élvonal első kiesőcsapata

Józsa Csongor 2020. június 06., 20:04 utolsó módosítás: 2020. június 07., 00:20

A szombati nap első mérkőzésén a Paksi FC két kontrából mattolta a kupadöntőst. A Kaposvári Rákóczi jövőre a másodosztályban folytatja, matematikailag búcsúzott az NB I-től.

Nem tud nyerni a Mezőkövesd Fotó: Facebook/Mezőkövesd Zsóry SE

Szombaton három párharcot rendeztek a magyar labdarúgó élvonalban, az NB I a 27. játéknaphoz érkezett. Az első meccsen a szerdán elveszített kupadöntőt követően a Pakstól is vereséget szenvedett a Mezőkövesd, amely a futballidény újraindulása óta még nyeretlen: két döntetlent és három vereséget könyvelhetett el.

A vendégek nyerőembere Könyves Norbert volt, a gól nélküli első játékrészt követően két gyors ellentámadásból vette be a kaput.

A Paks az előző fordulóban a második helyen álló Fehérvártól csent pontot (0–0), most pedig a harmadik helyezettet győzte le idegenben, ráadásul egyik mérkőzésen sem kapott gólt.

A lefújást követően az is eldőlt, hogy a Kaposvár már képtelen behozni hátrányát: biztosan kiesik az élvonalból.

A MOL Fehérvár FC hazai környezetben két góllal nyert a Kisvárda ellen a nap második találkozóján. A vendégek remek lendülettel indították a párharcot, telibe találták a kapufát, a hazaiak Nego góljával megszerezték a vezetést a 16. percben, majd a lefújás előtt Nikolics találata eldöntötte a meccset.

Megerősítette második helyét a rangsorban a Vidi.

Az Újpest FC házigazdaként 1-0-ra legyőzte a friss Magyar Kupa-győztes Budapest Honvédot a nap zárómérkőzésén. A liláknak ez volt az első találkozója a hétfőn kinevezett új vezetőedző, a szerb Predrag Rogan irányításával.

Csapata ezzel a sikerrel elmozdult a kiesőhelyről a tabellán.