A zöld-fehérek csütörtökön jelentették be az 51 éves szakvezető érkezését, aki korábban a holland AZ Alkmaart irányította.
Amint az FTC honlapja jelezte: Jansen Londonban született, holland édesapja zenész, míg angol édesanyja énekesnő. A holland–angol kettős állampolgárságú tréner a hollandiai Zaandamban nőtt fel, és ott is kezdett el futballozni. Utánpótlás-karrierje során megfordult többek között az AZ Alkmaarnál, az Ajaxnál, a Haarlemnél és a Telstarnál is. Aktív pályafutásának egy térdsérülés vetett véget még azelőtt, hogy bemutatkozott volna a felnőttek között.
Jansen ezután edzőnek állt, 1993-től 1998-ig a Haarlem utánpótlás-trénere volt, majd Ázsiában próbált szerencsét, két szezonon keresztül az al-Dzsazira és az al-Vahda stábjában tevékenykedett.
Ezt követően visszatért Hollandiába, ahol a Vitesse és a Sparta Rotterdam akadémiáján dolgozott.
2011-ben a Sparta Rotterdam első csapata mellett folytatta a munkát, segédedzőként. Két évvel később került a PSV-hez, ahol először az akadémián számítottak rá: az U19-es és az U21-es együttest egyaránt két-két évig irányította. 2017-től egy éven keresztül a PSV akadémiáját vezette, majd csatlakozott az AZ Alkmaarhoz. Itt egyből a felnőttek mellé került, először két évig segédedzőként,
majd 2020 decemberében kinevezték vezetőedzőnek, ezt a posztot 2024 januárjáig töltötte be.
Irányítása alatt a csapat egy bronzérem mellett egyszer a negyedik, egyszer pedig az ötödik helyen végzett a holland bajnokságban. A nemzetközi porondon mindhárom alkalommal a Konferencia-ligában dirigálta a piros-fehéreket, a legutóbbi szezonban nem sikerült továbbjutnia a csoportból, 2022-ben a nyolcaddöntőig jutott vele a csapat, tavaly pedig egészen az elődöntőig juttatta az Alkmaart.
Az FTC új vezetőedzője másfél éven keresztül együtt dolgozott a válogatott Kerkez Milossal, így nem teljesen ismeretlen számára a magyar futball. Azt május 16-án jelentették be, hogy a szerb Dejan Stankovic távozik a magyar bajnok, Magyar Kupa-ezüstérmes Ferencvárostól, és az orosz Szpartak Moszkvánál folytatja.
Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.
Hivatalossá vált, hogy a Kolozsvári U a Sepsi Duna Arénában rendezi meg a július 23-án sorra kerülő nemzetközi kupamérkőzését. A két klub minden részletben megállapodott, így a kolozsvári együttes Sepsiszentgyörgyön fogadhatja ellenfelét.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
Két természetes személyt és hét kereskedelmi társaságot küldött bíróság elé a Kovászna Megyei Törvényszéki Ügyészség egy több mint 9,2 millió lejes sikkasztási és pénzmosási ügyben.
Teljes zűrzavar közepette szállították el a Bihar megyében felszámolt illegális szociális létesítmények lakóit, közülük sok magyar rászoruló Olténiába került.
Autóval hajtott egy helsinki luxusüzlet kirakatába egy román bűnbanda, majd 580 000 eurós zsákmánnyal menekült. Az ország háromnegyed részén vörös hőségriasztással indul a jövő hét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!