Orvosi vizsgával kezdődött az FK Csíkszereda idei programja, csütörtökön délelőtt komoly orvosi vizsgán estek át a játékosok, akiknek elvégezték a koronavírusteszteket is. Valentin Suciu vezetőedző minden további programról feltételes módban beszélt, hiszen a járvány minden tervet, bármilyen elképzelést egyik óráról a másikra meghiúsíthat.
„Tíz napig hazai környezetben készülünk, napi két edzéssel, ebben az időszakban két edzőmérkőzést szeretnénk játszani, január 20-án és 22-én a Foresta Suceava, illetve a Brassói Corona ellen.
Ezt követően, ha a járvány nem szól közbe, Törökországba, Antalyába utazunk, ahol 14 napos edzőtábor van beütemezve.
A január 24. és február 6. közötti edzőtáborban hat tesztmeccset szeretnénk játszani” – mondta el Suciu.
Az FK Csíkszereda őszi keretéből Eder a Sepsi OSK-hoz igazolt, de nagy a valószínűsége, hogy János Norbert, Valentin Haberkon, Kálmán Szilárd és Antal Barna is más csapatnál folytatja. A szakvezető egyelőre nem tudott beszámolni új igazolásról.
– nyilatkozta Suciu.
A tavaszi fordulók február 20-án kezdődnek, az FK ellenfelei sorrendben a Resicai CSM (otthon), a Temesvári Ripensia (idegenben), a Bukaresti Rapid (idegenben), a Dunărea Călărăși (otthon), a Viitorul Pandurii Tg. Jiu (idegenben) és a CSM Slătina (otthon) lesznek.
Hosszú, két hónapos felkészülési időszaknak vág neki a Székelyudvarhelyi FC, a labdarúgó 3. Liga 5-ös csoportjának 8. helyén álló együttes szombaton 14 órától a 2. Liga harmadik helyezettjénél, a Bukaresti Rapidnál vendégeskedik. Az udvarhelyiek következő két felkészülési találkozója is idegenben lesz, január 20-án Nagyszebenben az ugyancsak 3. ligás Sellenberki Viitorullal játszanak, majd január 23-án Tatrangon a 2. Liga 9. helyén található Petrolul Ploiești-tel.
Már a jegyárusítás első napján eldőlt, hogy telt ház lesz a csíkszeredai stadionban: minden belépő elkelt az FK Csíkszereda történelmi, Bukaresti Dinamo elleni első élvonalbeli hazai mérkőzésére.
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
A gyanú szerint az orvos pénzt kért egy műtét elvégzéséért.
“I would like to speak with Romania’s new president as soon and as extensively as possible, because we have shared issues within the European Union, and the interests of Romanians and Hungarians often align," Prime Minister Viktor Orbán told Krónika.
Az országos hegyimentő-szolgálat szakemberei gyakorlati tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogy mi a teendő, ha vadállattal – elsősorban medvével – találkozik az ember, és kiemelik azt is, hogy hasonló esetekben mit nem szabad tenni.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!