Megtartotta a főpróbát az U19-es kupadöntőre a Sepsi OSK II.

Sánta Imre 2022. május 13., 22:15 utolsó módosítás: 2022. május 13., 22:16

Korán vezetést szerzett a Sepsi OSK II., de hamar érkezett a vendégek válasza, és bár a háromszékiek a mérkőzés nagy részében irányították a játékot, az idény utolsó hazai mérkőzésén csak döntetlent értek el a Barcarozsnyói Olimpic Cetate ellen.

Korábbi felvétel Fotó: Erdély Bálint Előd

Alexandru Andrási vezetőedző tulajdonképpen a Román Kupa döntőjére készülő U19-es csapatot küldte pályára, amelynek átlagéletkora alig érte el a 18 évet.

A fiatalok azonban nem ijedtek meg a feladattól, és már a találkozó 11. percében megszerezték a vezető találatot. Ekkor Bende szögletről ívelt középre, Ianău pedig kiemelkedve a védők gyűrűjéből, a kapuba bólintott (1–0).

A piros-fehérek öröme viszont nem tartott sokáig, négy perc elteltével a bizonytalankodó védelmet még kisegítette Niczuly, de ő is hibázott, és miután röviden szabadított fel, a labdát Alupoaie elcsípte, majd kilőtte a rövid felsőt (1–1).

A bekapott gól nem szegte kedvét az OSK csikócsapatának, sorra vezették támadásaikat a vendégek kapujára, de előbb Șerban nem tudott kihasználni egy remek lehetőséget, majd Nistor szabadrúgásból elengedett lökete süvített el a keresztléc felett, a 35. percben pedig Grigore lövését tolta szögetre a rozsnyói kapus.

A második félidő sem hozott különösebb változást a játékban, továbbra is Andrási mester tanítványai birtokolták többet a labdát,

és bár kevesebb helyzetet tudtak kialakítani, Grigore az 55. percben így is közel járt a gólszerzéshez, nem sokkal később pedig Toma egy egyéni akció végén lőtt kapu mellé.

Ezzel viszont a szentgyörgyiek el is lőtték a puskaporukat, ahogy telt az idő, támadásaikból már hiányzott az átütő erő, és a cserék sem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket, a vendégek pedig láthatóan elégedettek voltak a döntetlennel, így a mérkőzés végéig több találat már nem született, és a két csapat megosztozott a pontokon.