Megtáltosodott a Dinamo, fél lábbal a Szuperligában

Horváth Bálint Ottó 2023. május 30., 09:03 utolsó módosítás: 2023. május 30., 09:05

Nagy meglepetésre kiütéssel nyerte meg a labdarúgó Szuperliga osztályozójának első mérkőzését a Bukaresti Dinamo, amely hétfőn este a Nemzeti Arénában 6–1-re kiütötte az FC Argeșt.

Kiütéssel nyert a Dinamo. Korábbi felvétel Fotó: Veres Nándor

A Dinamo a 2. Liga felsőházi rájátszásának utolsó fordulójában bukta el az egyenes ágon való feljutást, míg az FC Argeș a Szuperliga alsóházában a 8. helyen végzett, a zárófordulóban menekült meg a kieséstől.

A fővárosiak az első negyedóra végén szereztek vezetést, majd kegyetlenek voltak támadásban. Tetszetős játékkal az első félidő közepén túl négy percen belül két újabb gólt lőttek a hibát hibára halmozó és tehetetlen vendégeknek, és még a szünet előtt is betaláltak.

A folytatásban az FC Argeș hamar szépített, de egyből érkezett a válasz a túloldalon, majd néhány perccel később a hatodik találatával a Dinamo beállította a végeredményt, a pitești-iek az utolsó félórában emberhátrányban játszottak.

Kiütéses győzelmével a bukaresti együttes nagyon közel került ahhoz, hogy alig egy év után visszajusson az élvonalba, ehhez meg kell őriznie a tetemes előnyét a szombaton 21 órától rendezendő idegenbeli visszavágón.

A másik osztályozós párharcban a Gloria Buzău és az Aradi UTA gól nélküli döntetlenről készülnek az aradi visszavágóra, amelyet vásárnap 21 órától játszanak le.

Labdarúgó Szuperliga, osztályozó, odavágó:
Bukaresti Dinamo–FC Argeș Pitești 6–1 (4–0).
Gólszerzők: Bena (15.), Larrucea (24.), Pop (28.), Ghezali (40., 62.), Iglesias (56.), illetve Zebic (55.).