Megszenvedett a továbbjutásért Máltán a Kolozsvári CFR

Horváth Bálint Ottó 2020. augusztus 20., 00:23 utolsó módosítás: 2020. augusztus 20., 09:10

Egyáltalán nem volt egyszerű dolga a máltai Floriana otthonában a Kolozsvári CFR-nek, amely nagy nehézségek árán, de kiharcolta a továbbjutást a labdarúgó Bajnokok Ligája második selejtezőkörébe.

Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR 1907

Toronymagas esélyesként várta a szerda késő esti mérkőzést a román bajnok, de a keretgondok, illetve az ellenfél műfüves pályája miatt nem számíthatott könnyű meccsre.

A kolozsváriak az első félidőben hiába játszottak mezőnyfölényben és próbálkoztak előnybe kerülni, nem tudták áttörni a máltai védelmet, a komolyabb helyzetek Itu és Rondon előtt adódtak.

Kevéssel fordulás után mégis megszerezte a vezető gólt Dan Petrescu csapata, szöglet után Pereira beadásából a hátvéd Cestor fejjel talált be. Ezután azonban a máltaiak voltak aktívabbak támadásban, főként szabadrúgásokkal veszélyeztettek.

A végéhez közeledve megvolt az egyenlítési lehetőségük is, Bălgrădeannak nagyot kellett védenie.

A CFR nehezen őrizte minimális előnyét, majd a hosszabbítás hetedik percében eldöntötte a párharcot, a csereként beállt Golofca volt eredményes Rondon beadásából.

A kolozsvári együttes idén is sikerrel vette az első selejtezőkört a BL-ben, és

készülhet a horvát Dinamo Zagreb elleni jövő heti hazai összecsapásra,

amelyen ennél jóval nehezebb feladat vár rá.

Addig azonban a CFR bemutatkozik az 1. Liga új idényében, vasárnap 18 órától az Acedemica Clinceni vendége lesz.