Toronymagas esélyesként várta a szerda késő esti mérkőzést a román bajnok, de a keretgondok, illetve az ellenfél műfüves pályája miatt nem számíthatott könnyű meccsre.
A kolozsváriak az első félidőben hiába játszottak mezőnyfölényben és próbálkoztak előnybe kerülni, nem tudták áttörni a máltai védelmet, a komolyabb helyzetek Itu és Rondon előtt adódtak.
Kevéssel fordulás után mégis megszerezte a vezető gólt Dan Petrescu csapata, szöglet után Pereira beadásából a hátvéd Cestor fejjel talált be. Ezután azonban a máltaiak voltak aktívabbak támadásban, főként szabadrúgásokkal veszélyeztettek.
A végéhez közeledve megvolt az egyenlítési lehetőségük is, Bălgrădeannak nagyot kellett védenie.
A CFR nehezen őrizte minimális előnyét, majd a hosszabbítás hetedik percében eldöntötte a párharcot, a csereként beállt Golofca volt eredményes Rondon beadásából.
A kolozsvári együttes idén is sikerrel vette az első selejtezőkört a BL-ben, és
készülhet a horvát Dinamo Zagreb elleni jövő heti hazai összecsapásra,
amelyen ennél jóval nehezebb feladat vár rá.
Addig azonban a CFR bemutatkozik az 1. Liga új idényében, vasárnap 18 órától az Acedemica Clinceni vendége lesz.
Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.
Óriási küzdelemben dőlt el a jégkorong Erste Liga döntőjének ötödik mérkőzése. A Gyergyói Hoki Klub kevesebb, mint két másodperccel a rendes játékidő vége előtt bevitte a győztes döfést és megvédte a címét.
Halálos kimenetelű baleset történt Csíkszentmihálynál szerda délelőtt – tájékoztat a Hargita megyei tűzoltóság.
Kíváncsi az erdélyi magyar közösség támogatására szánt magyar kormányzati pénzekre Vlad Gheorghe, Ilie Bolojan miniszterelnök tiszteletbeli tanácsadója.
Már nem áll Octavian Goga heves antiszemitizmusáról hírhedt egykori román miniszterelnök mellszobra Jászvásár egyik közterén – adta hírül a Ziarul de Iaşi.
Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!