Megszakította rossz sorozatát a Kolozsvári CFR

Józsa Csongor 2023. február 19., 19:25

Három kikapott találkozót követően újból nyerni tudott a labdarúgó élvonal címvédője. Hazai környezetben verte az FC Argeșt, így ott van a listavezető sarkában.

Megérdemelt három pont Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA

A labdarúgó Szuperligában az FCSB-től és az U Craiovától szenvedett vereséget az elmúlt két mérkőzésén, a Konferencia Ligában pedig a Lazio otthonában maradt alul a Kolozsvári CFR. Vasárnap este az alapszakasz 26. fordulójában az FC Argeș volt az ellenfele.

A mérkőzés elejét alaposan megnyomta a kincses város együttese, láthatóan nagy volt a különbség a két gárda között. Ez gólokban is meglátszott, a 25. percben már 2–0-ra vezetett a CFR. Deac és Janga volt eredményes.

A szünetig akár nagyobb is lehetett volna a különbség.

A második játékrészben kissé visszavett Dan Petrescu csapata. Sőt, egy ajándékgólt is adományozott: Kolinger saját kapujába juttatta a játékszert (1–2).

Ez játékba hozta az FC Argeșt, kis szerencsével az egyenlítés is összejöhetett volna.

A legvégén, a hosszabbításban Krasniqi húszról kilőtte a jobb alsót. 3–1-re nyert a Kolozsvári CFR, így ott van a listavezető Konstancai Farul sarkában.