A hétfői ködös aradi estén zárult a labdarúgó 1. Liga tizedik fordulója, a helyi UTA egy másik erdélyi klubot fogadott, a Medgyesi Gaz Metant. Mindkét csapat fontos győzelmet szerzett meg az előző játéknapon – a hazaiak az FC Botoșani otthonában –, egy újabb diadallal pedig Bálint László tanítványai rájátszást érő helyet csíptek volna el. A vendégek a címvédő Kolozsvári CFR-nél nyertek.
Az első húsz perc eseménytelenül zajlott, a Gaz Metan első kapura tartó lövése rögtön gólt eredményezett, amire gyorsan még rápakoltak egyet. A pihenőig viszonylag szerencsés találattal faragott hátrányából az UTA.
A második félidőben megvolt az aradiak előtt az egyenlítés lehetősége, nem éltek vele, a medgyesiek a végjátékban Cardoso ziccerével lezárták a találkozót – a támadónak a hatodik gólja volt a bajnokságban.
Az UTA másodszor kapott ki az élvonalban, hetedik tizennégy ponttal, a Gaz Metan felkúszott a kilencedik helyre a tabellán.
Labdarúgó 1. Liga, 10. forduló:
Aradi UTA–Medgyesi Gaz Metan 1–3 (1–2).
Gólszerzők: Morar (37.), illetve Cardoso (23., 81.), Deaconu (32.).
A labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es szezonjának rajtja előtt egyértelműnek tűnik, hogy az újonc Sepsi OSK és az FK Csíkszereda számára az elsődleges cél a biztos bennmaradás kiharcolása lesz. Nézzük, milyenek az erőviszonyok az élvonal mezőnyében.
Jelentős fejlesztést jelentett be a Román Labdarúgó-szövetség (FRF): a következő hét idényben teljesen megújul a videóbíró-rendszer, amely a Szuperligában és a Román Kupában is a világ élvonalához tartozó technológiával működik.
Egy huszonkét éves juhász holttestét találták meg a Málnáshoz közeli erdőben hétfőn délben. Az ügyben az ügyészség felügyeletével folyik a nyomozás.
A Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor (Tusványos) szervezői megerősítették, hogy Orbán Viktor idén is ott lesz a tusnádfürdői rendezvényen. A volt kormányfő előadásán való részvétel regisztrációhoz kötött.
Marosvásárhely, a Bolyaiak városa még mindig a legtöbb magyar lakosnak otthont nyújtó település Erdélyben.
… meglett a kormánybuktatás után készített első közvélemény-kutatás, érdekesek az eredmények… és Nicușor Dan államelnök enyhén szólva hülyét csinált magából a NATO-csúcsértekezleten.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!