Megszakadt az FK Csíkszereda veretlenségi sorozata – fotókon mutatjuk

Székely Sport 2021. március 14., 13:27

Értékes pontokat veszített hazai pályán az FK Csíkszereda a labdarúgó 2. Liga 19. fordulójában, vasárnap délben 1–0-s vereséget szenvedett a Dunărea Călărași együttesétől, és ezzel lecsúszott a rájátszást érő helyekről.

Fotó: Veres Nándor

A stadiont körülvevő kerítésen kokárdás molinók jelentek meg, a kerítésén kívül pedig közel 200 szurkoló nézte végig a több tévétársaság által műsorra tűzött, a rájátszás szempontjából nagyon fontos vasárnap déli FK Csíkszereda–Dunărea Călărași mérkőzést, amelyet szinte teljes egészében a hazai gárda uralt – és helyzetek sokaságát hagyta kihasználatlanul.

A vendégeknek csak két nagy gólhelyzetük volt, de ebből az egyik góllal fejeződött be. A győztes találat az 52. percben született, amikor Alami kiválóan ugratta a védők között Cârstoceát, aki lövés helyett a hatos vonal környékére a kapu elé centerezte a labdát, ahonnan az üresen érkező Baudoin Kanda belsővel a csíki kapuba lőtte (0–1).

Az első félidőben Mészáros, Bauza és Casiadi-Bakó próbálkozásai nem értek célba, a második 45 percben pedig újra Mészáros, Bauza, Pintér, Casiadi-Bakó és Dzsebari próbálta bevenni Began hálóját, de ez egyszer sem sikerült. A 88. percben Csürös ugyan közelről betalált, de ezt les miatt érvénytelenítették. A mérkőzés utolsó húsz percében végig a vendégek térfelén zajlott a játék, a Dunărea játékosai ebben a periódusban minden játékmegszakításkor sérüléseket szimulálva húzták az időt.

Az FK Csíkszereda tíz mérkőzés után szenvedett vereséget a bajnokságban, ezzel lecsúszott a felsőházi rájátszás érő helyekről, a Călărași pedig feljött az élmezőnybe. A székelyföldi gárda következő fordulóban a Viitorul Pandurii Târgu Jiu vendége lesz, a mérkőzést a tervek szerint március 22-én, hétfőn 19.30-tól rendezik.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 19. forduló:
FK Csíkszereda–Dunărea Călărași 0–1 (0–0).
Gólszerző: Baudoin Kanda (52.).
FK Csíkszereda: Rybánszky – Palmeș (Takács, 61.), Apró, Kelemen, Bor, Csürös, Casiadi-Bakó, Bara, Schieb (Dzsebari, 46.), Mészáros (Pintér, 61.), Bauza. Vezetőedző: Valentin Suciu.
Dunărea Călărași: Began – Rus, Șandru, Lopez, Petre, Pușcaș, Bedea (Fotescu, 72.), Alami (Calu, 93.), Cârstocea, Kanda (Bud, 85.), Alexandru (Sîrbu, 46.). Vezetőedző: Cristian Pustai.
Játékvezetők: Adrian Viorel Cojocaru, Florian Alexandru és Daniel (mindhárman Galac).