Megőrizte helyét az élvonalban az FC Botoșani

Horváth Bálint Ottó 2024. május 24., 22:44 utolsó módosítás: 2024. május 24., 22:49

Kettős győzelemmel nyerte meg a CS Mioveni elleni osztályozós párharcot az FC Botoșani, amely megőrizte helyét az élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban.

Bennmaradt a Szuperligában a moldvai gárda. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

A moldvai gárda minimális előnnyel várta a péntek esti Argeș megyei visszavágót, miután egy héttel ezelőtt a hazai első mérkőzésen a hosszabbításban lőtt góllal 1–0-ra győzni tudott.

Az idegenbeli összecsapáson is a Botoșani kedve szerint alakultak a dolgok, az első félidőben kisebb lehetőségei voltak, míg a másodosztályból érkező házigazdáknak nem sikerült helyzetet kialakítaniuk.

A folytatásban is a vendégek játszottak veszélyesen, Dican a kapufát találta el,

negyedórával a vége előtt pedig Mailat a második ziccerét értékesítve előnyhöz juttatta a vendégeket.

A végéig a Mioveni képtelen volt felállni, így a Botoșani újra minimális különbséggel nyert, és bebiztosította helyét a Szuperliga következő idényében.

Az osztályozó másik ágán az FK Csíkszereda és a Bukaresti Dinamo párosításában hétfőn 20 órától rendezik a csíkszeredai visszavágót, miután az első mérkőzésen hétfőn a fővárosiak 2–0-s előnyt szereztek.