Megnyerte a döntőt, továbbjutott a Román Kupában a Marosvásárhelyi SE

Horváth Bálint Ottó 2022. július 16., 20:04 utolsó módosítás: 2022. július 17., 13:32

Megnyerte az idéntől új rendszerben zajló labdarúgó Román Kupa regionális szakaszának egyik döntőjét a Marosvásárhelyi SE, szombaton késő délután hátrányból fordítva 2–1-re győzte le a Gyulafehérvári CSU-t.

Hátrányból fordítottak a vásárhelyiek. Korábbi felvétel Fotó: Rab Zoltán

A nyáron a harmadosztályú bajnokságba feljutott két együttes a kolozsvári Dan Anca Sportbázis műgyepes pályáján mérkőzött meg egymással a kupasorozat Közép régiójának döntőjében.

A marosvásárhelyi csapatnak több lehetősége volt az első félidőben, az egyik legnagyobb helyzetet Ciprian Gliga hagyta ki, közelről nem találta el a kaput. A szünet előtt mégis hátrányba kerültek, Frențiu kihasználta a védők rossz helyezkedését, és a hálóba bólintott.

A folytatásban nagyrészt a Marosvásárhelyi SE irányította a játékot, és a 62. percben sikerült kiegyenlítenie, óriási kapushiba után a csapatkapitány, Moldován Tamás negyven méterről talált be. A hajrában a győztes gólt is megszerezték, a 83. percben Ciprian Gliga kapott nagyszerű passzt a kapu előtt, és ezúttal már nem hibázott.

A Marosvásárhelyi SE ezzel a sikerrel egy újabb trófeával gazdagodott és bejutott a Román Kupa augusztus 17-én rendezendő első körébe, ahol a további hat regionális döntő győztese mellett csatlakozik a küzdelmekhez 69 harmadosztályú együttes, így összesen 76 párharcot rendeznek.

Fehér Csaba, a Marosvásárhelyi SE koordinátor-edzője: „Érződött a csapaton, hogy nagyon hiányos volt a keretünk, de sikerült megtalálni azt a felállást, amellyel megnyertük a mérkőzést. Bármilyen helyzetben olyan játékosokat tudunk a pályára küldeni, akik győztesen hagyják el a játékteret.

A csapat mindent elért amit lehetett az elmúlt fél évben, ez óriási teljesítmény, és azt bizonyítja, hogy jól dolgoztunk és van potenciál a csapatban.

Látszik a tudatos építkezés és a kivitelezés mindenki, a játékosok, a szakmai stáb és a vezetőség részéről, és ennek meglett az eredménye”.