Az 1. Ligában újonc Călărași a második félidő elején szerezte meg a vezetést a fővárosi ellenfelével szemben, majd a hajrá kezdetén kettőre növelte előnyét. Az FCSB gyorsan válaszolt, ám erejéből csak a szépítésre futotta, a Dunărea 2–1-re nyert és utolsó csapatként bejutott a legjobb nyolc közé.
Korábban a Hermannstadt (3–0 az FC Voluntari ellen), a CS U Craiova (4–1 a Turris-Oltul Turnu Măgurele ellen), a Viitorul (2–2, büntetők után 5–3 a Jászvásári Poli ellen), a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK (5–0 a CS Mioveni ellen), az Astra Giurgiu (4–3 – hosszabbítás után – a Kolozsvári U ellen) a Kolozsvári CFR (1–0 a Medgyesi Gaz Metan ellen) és az FK Csíkszereda (3–3 – büntetők után 6–5 – a Bukaresti Dinamo ellen) harcolta ki a továbbjutást.
A román szövetség oldala szerint a negyeddöntős párharcokat 2019. február 25. és március 3. között fogják lebonyolítani.
Alig két héttel a pontvadászat kezdete előtt a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) elkészítette a 3. Liga csoportbeosztását. A székelyföldi csapatokat az első két csoportba sorolták, meglepetésre idén először szétválasztották a Kovászna megyei együtteseket.
Nemcsak a jeges edzések, hanem a felkészülési mérkőzések megkezdésében is a Csíkszeredai Sportklub női jégkorongozói számítottak idén úttörőnek a székelyföldi hokicsapatok közül, akik a második helyen zárták a felvidéki Iglón rendezett Petroltrans Kupát.
Egy család öt tagját vették őrizetbe egy Kovászna megyei ügyben: a nyomozók szerint kiszolgáltatott embereket tartottak fogva, munkára kényszerítették őket, és azt is tervezték, hogy pénzért „eladják” az áldozatokat.
A magyar kormány a helyi magyar közösségekkel partnerségben szeretné finomítani, részleteiben kidolgozni a magyarságpolitikáját, a partnerség és a párbeszéd pedig kulcsfogalom ezen a területen – hangsúlyozta Kollai István Kolozsváron.
Ha az erdélyi lakásárakat vesszük górcső alá, Kolozsvár továbbra is verhetetlen, és egyben toronymagasan a legdrágább romániai nagyváros. Érdekes aspektus azonban, hogy Nagyszebenben, Nagyváradon és Temesváron is gyorsabban emelkedtek a lakásárak.
Hivatásos politikusokra akkor is szükségünk van, ha sokszor legszívesebben a pokol fenekére kívánnánk őket.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!