A bajnoki találkozóra nem kevesebb mint hét helyen változott a CFR kezdője a csütörtöki, Young Boys elleni Európa Liga mérkőzéshez képest.
Az elején sorra dolgozták ki helyzeteiket a kolozsváriak, a legnagyobbat Debeljuh hagyta ki, aki alig négy méterről fölé lőtt.
A kihagyott lehetőségek hamar megbosszulták magukat, a 27. percben a Sepsi OSK-tól igazolt Deaconu vezetéshez juttatta a medgyesi csapatot, amely a szünetig meg is tartotta előnyét.
A folytatásban a házigazdák hiába próbálkoztak, csak újabb eredménytelen támadásokig jutottak. Ezzel szemben a CFR korábbi vezetőedzője, a portugál Jorge Costa által irányított Gaz Metan ismét betalált,
Cardoso távoli lövése után a labda Burcă hátán megpattanva került a hálóba.
A 68. percben visszajöhetett volna a meccsbe Dan Petrescu együttese, Costache gólját azonban les miatt érvénytelenítették. A végéig tovább folytatódott a hazai játékosok sikertelensége, akik a
hosszabbításban szabadrúgás után Ciobotariu révén valahogy mégis betaláltak, de ekkor már túl késő volt.
A Kolozsvári CFR elszenvedte az első vereségét ebben a szezonban, miközben a Gaz Metan véget vetett rossz sorozatának, négy vereség és egy döntetlen után éppen a bajnoki címvédőt tudta legyőzni.
Fordulatos, ötgólos mérkőzésen győzte le az FK Csíkszereda az Unirea Sloboziát a labdarúgó Szuperliga alsóházában. A szombat délutáni meccsen a csíkiak háromszor is előnybe kerültek, a hajrában pedig a VAR és a kapufa mentette meg őket az egyenlítéstől.
Különösebben nem kellett megerőltetnie magát a Sepsi OSK-nak a Chindia ellen. Szabadrúgásból egy gólt elértek, ez pedig elégséges volt. Még egy lépést megtettek az élvonal felé.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) befejezte a levélszavazatok pártlistás szavazólapjainak előzetes összesítését.
Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.
A Román–Magyar Fórum ma feljelentést nyújtott be az RMDSZ egyes, közméltóságot betöltő tagjai által feltételezhetően elkövetett bűncselekményekkel kapcsolatban, a magyar országgyűlési választások folyamatával összefüggésben – tájékoztatott a szervezet.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!