Meglepetés Kolozsváron: a Gaz Metan elvitte a pontokat a CFR-től

Horváth Bálint Ottó 2020. november 01., 23:17 utolsó módosítás: 2020. november 01., 23:22

Nagy meglepetésre a Medgyesi Gaz Metan nyerni tudott a Kolozsvári CFR vendégeként a labdarúgó 1. Liga 9. fordulójának vasárnapi játéknapján. Ezzel a bajnoki címvédő elszenvedte szezonbeli első vereségét.

Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR 1907

A bajnoki találkozóra nem kevesebb mint hét helyen változott a CFR kezdője a csütörtöki, Young Boys elleni Európa Liga mérkőzéshez képest.

Az elején sorra dolgozták ki helyzeteiket a kolozsváriak, a legnagyobbat Debeljuh hagyta ki, aki alig négy méterről fölé lőtt.

A kihagyott lehetőségek hamar megbosszulták magukat, a 27. percben a Sepsi OSK-tól igazolt Deaconu vezetéshez juttatta a medgyesi csapatot, amely a szünetig meg is tartotta előnyét.

A folytatásban a házigazdák hiába próbálkoztak, csak újabb eredménytelen támadásokig jutottak. Ezzel szemben a CFR korábbi vezetőedzője, a portugál Jorge Costa által irányított Gaz Metan ismét betalált,

Cardoso távoli lövése után a labda Burcă hátán megpattanva került a hálóba.

A 68. percben visszajöhetett volna a meccsbe Dan Petrescu együttese, Costache gólját azonban les miatt érvénytelenítették. A végéig tovább folytatódott a hazai játékosok sikertelensége, akik a

hosszabbításban szabadrúgás után Ciobotariu révén valahogy mégis betaláltak, de ekkor már túl késő volt.

A Kolozsvári CFR elszenvedte az első vereségét ebben a szezonban, miközben a Gaz Metan véget vetett rossz sorozatának, négy vereség és egy döntetlen után éppen a bajnoki címvédőt tudta legyőzni.