Meglátszott az osztálykülönbség, szinte biztos kupadöntős a Craiova

Székely Sport 2021. április 14., 22:43 utolsó módosítás: 2021. április 14., 22:52

A labdarúgó Román Kupa második elődöntőjének odavágóján az Universitatea Craiova háromgólos előnyt szerzett másodosztályú ellenfelével szemben.

Fotó: Facebook/Universitatea Craiova

Szerdán este az élvonalban a bajnoki címért hajtó craiovai együttes a másodosztály alsóházi rájátszásában érdekelt Viitorul Pandurii Târgu Jiut fogadta.

Az Universitatea már az első tíz percben könnyűvé tette számára a mérkőzést, amikor megszerezte a vezetést. A szünetig nem tudta tovább növelni előnyét az olytán gárda, amely aztán a második félidő elején talált be újra, a végén pedig belőtte a harmadik gólját is.

A párharcban toronymagas esélyes Craiova ezzel nagyon nagy lépést tett a döntőbe jutás felé. A zsilvásárhelyi visszavágót május 12-én rendezik.

A másik elődöntős párosítás első találkozóján, kedden az Astra Giurgiu hazai pályán 1–0-ra nyert a Bukaresti Dinamo ellen.