Szerdán este az élvonalban a bajnoki címért hajtó craiovai együttes a másodosztály alsóházi rájátszásában érdekelt Viitorul Pandurii Târgu Jiut fogadta.
Az Universitatea már az első tíz percben könnyűvé tette számára a mérkőzést, amikor megszerezte a vezetést. A szünetig nem tudta tovább növelni előnyét az olytán gárda, amely aztán a második félidő elején talált be újra, a végén pedig belőtte a harmadik gólját is.
A párharcban toronymagas esélyes Craiova ezzel nagyon nagy lépést tett a döntőbe jutás felé. A zsilvásárhelyi visszavágót május 12-én rendezik.
A másik elődöntős párosítás első találkozóján, kedden az Astra Giurgiu hazai pályán 1–0-ra nyert a Bukaresti Dinamo ellen.
Labdarúgó Román Kupa, elődöntő, odavágó:
Universitatea Craiova–Viitorul Pandurii Târgu Jiu 3–0 (1–0).
Gólszerzők: Bic (9.), Tudorie (47.), Fedele (87.).
Véget ért Anderson Ceará átigazolási huzavonája: az FK Csíkszereda előző idényének egyik legjobb játékosát csütörtök este bemutatta új klubja, az egyiptomi National Bank of Egypt SC.
Pont került Anderson Ceará hosszú ideje húzódó átigazolási történetének végére: a brazil labdarúgó az egyiptomi National Bank of Egypt SC játékosa lett. Az átigazolás részleteiről Rédai Attila, az FK Csíkszereda sajtófőnöke számolt be a Székely Sportnak.
Mintegy két hete egy firenzei egészségügyi, illetve Caritas-ellátóközpontban tartózkodik egy iratok nélkül talált nő, aki egészségi problémái miatt nem emlékszik személyes adataira. Azt mondja, Erdélyből származik, családját keresik.
Oláhszentgyörgy nagy múltú fürdőváros, egykori szállodái azonban vagy bezártak, vagy csak részben működnek. A helyi önkormányzat közberuházásokban látja az újjáéledés lehetőségét: korszerű gyógykezelő központot és wellnesskomplexumot hoznának létre.
Nem folytatja pártpolitikai szerepvállalását, sem a Romániai Magyar Egységpárt (RMEP) létrehozását Kátai István, az első erdélyi Tisza-sziget alapítója. Ezt ő maga jelentette be vasárnap egy, a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.
Egyre több kolozsvári polgárnak szúrja a szemét a Sétatéren immár tizenegyedszerre megszervezett gigafesztivál. Pedig minden remek lenne, ha a városvezetés betartatná a fesztiválos magánvállalkozókkal a minimális szabályokat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!