A mérkőzés eleje jól alakult a kolozsváriak számára, akik az első negyedóra végén vezetést szereztek, Camora lapos beadását Debeljuh közelről lőtte a hálóba. Néhány perccel később Djokovic egymás után kétszer is helyzetbe került, de nem sikerült betalálnia.
A Botoșani szinte a semmiből egyenlített a 26. percben,
amikor Ciobotariu tisztázni akart, de rossz helyre rúgta a labdát, amely Realdo Filihez került, az albán légiós védhetetlen gólt szerzett. Kevéssel ezután a CFR ismét előnybe kerülhetett volna, Chipciu lövését azonban kitornászta a moldvaiak kapusa, a szünetig pedig döntetlen maradt az állás.
A második játékrész első felében a vendégek álltak közelebb a gólhoz, rögtön a pihenő után Keyta egyéni akciójánál, majd Florescu távoli löketénél kellett védenie Bălgrădeannak.
A hajrához közeledve Dan Petrescu csapata kihasználta kevés lehetőségei egyikét, illetve azt, hogy a vendég védők nem tudtak felszabadítani, és a hátvéd, Vinicius találatával visszavették a vezetést, egyben eldöntötték a meccset.
Az utolsó tíz percre emberelőnybe került a CFR Moescu kiállítása miatt, ennek ellenére nehezen őrizte meg a győzelmét, a Botoșani-nak ugyanis Ongenda lövésénél megvolt a lehetősége az újabb egyenlítésre.
Kiemelkedőt alkotott az élvonalban újonc FK Csíkszereda mezében Anderson Ceara, a klasszis megoldásokkal előrukkolt brazil idegenlégiósnak több kérője is van, és nagy valószínűsággel a nyáron távozik a székelyföldi klubtól.
Korosztályuk legígéretesebb tehetségei közt tartják számon a kézdivásárhelyi Szász testvéreket, Hubát és Aport. A fiatal labdarúgók életük lehetősége előtt állnak: a Sepsi OSK mezét a Ferencvároséra cserélik.
Orosz eredetű drón zuhant egy galaci tömbházra péntek éjjel, az esetet robbanás és tűz követte az épület tizedik emeletén lévő egyik lakásban. Két személy megsérült, őket kórházba szállították.
A Beszterce-Naszód megyei Magyardécsében a cseresznye nem egyszerűen gyümölcs, hanem évszázadok óta a megélhetés és az identitás része. A Balla házaspár története megmutatja, hogyan próbál életben maradni Erdély egyik leghíresebb cseresznyetermő vidéke.
Orosz drón zuhant péntekre virradóra, hajnali két óra körül egy tízemeletes panelház tetejére a délkelet-romániai Galacon, az incidens nyomán egy lakásban robbanás történt és tűz keletkezett – közölte a katasztrófavédelem.
Medve tört be egy szállodába, egy másik medve embert sebesített Gyergyóban. A politikusok rohantak gratulálni Cristian Mungiu Aranypálmájához, de rendező kollégája kiosztotta őket: talán közhelyek helyett jobb lenne támogatni a filmipart. Hírek vasárnap.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!