Hirdetés

A Sepsi OSK edzője reméli, a pályán a látványos játék, a lelátón a sportszerűség érvényesül

Az olasz szakember szerint minden adott ahhoz, hogy egy jó iramú, látványos meccset játszanak, ugyanakkor reményét fejezte ki, hogy a lelátókon is a sportszerűség fog érvényesülni
Fotó: Pinti Attila

2022. augusztus 27., 11:59

A hat forduló után veretlen háromszékiek szombaton este a Bukaresti Rapid együttesét fogadják a labdarúgó 1. Liga 7. játéknapján, és győzelmük esetén, még ha csak ideiglenesen is, de könnyen a listavezető pozíciójában találhatják magukat.

2022. augusztus 27., 11:59

A piros-fehérek ebben az idényben még nem érezték a kudarc keserű ízét, de a két győzelemmel és négy döntetlennel szerzett 10 pontjuk eddig csak a negyedik helyre volt elég, ezzel szemben a fővárosiak bár kétszer is vereséget szenvedtek, négy nyertes mérkőzés után a rangsor élén tanyáznak az azonos pontszámmal rendelkező Konstancai Farul mögött.

A székelyföldi együttes számára eddig sok babér nem termett a vasutasokkal vívott összecsapásokon, a tavalyi bajnokság alapszakaszában kétszer is pontosztozkodással végződött a két csapat egymás elleni küzdelme, a rájátszásban rendezett mérkőzésen viszont a Rapid egy góllal jobbnak bizonyult.

Hirdetés

A szombat esti találkozót megelőzően Cristiano Bergodi, a Sepsi OSK vezetőedzője kifejtette, az erőviszonyokat tekintve nagy küzdelem várható a pályán, de ezúttal is a győzelemért szállnak harcba. A szakember szerint minden adott ahhoz, hogy egy jó iramú, látványos meccset játszanak, ugyanakkor reményét fejezte ki, hogy a lelátókon is a sportszerűség fog érvényesülni.

„Az elvárások hasonlók, mint minden egyes bajnoki meccs esetében, ezért megpróbáljuk begyűjteni a három pontot. Persze tudjuk, nem lesz könnyű dolgunk, mert egy nagyon erős ellenféllel találkozunk, ahogyan azt a tabella is tükrözi.

A Rapid minden szempontból jó csapat, mélyről építkeznek, vannak tapasztalt és fiatal játékosaik egyaránt, Adrian Mutu pedig edzőként jó munkát végez. Nyíltan játszanak, ami nemcsak nekünk, de általában a futballnak is kedvez.

Éppen ezért van egy olyan érzésem, hogy szép, látványos mérkőzésre számíthatunk. Biztos vagyok abban, hogy sokan lesznek a lelátókon, a hazai közönség mellett a vendégszurkolók is jelen lesznek, és azt szeretném, hogy a két tábor kölcsönös tiszteletet mutasson egymás iránt.

Nincs szükségünk sértésekre, rasszista vagy gyűlölködő megnyilvánulásokra. Legyen ez egy olyan mérkőzés, amely akár jó reklámként is szolgálhat a hazai labdarúgásnak”

– nyilatkozta Cristiano Bergodi.

Az olasz tréner kitért arra is, hogy Bogdan Mitrea távozásával veszteség érte a csapatot, de bízik abban, hogy hiánya nem fog érződni, mert van kivel helyettesíteni, és aki a helyére áll, ugyanolyan odaadással teszi majd a dolgát.

A székelyföldi együttes stábjának ugyanakkor az is fejtörést okozhat, hogy nem számíthatnak Nicolae Păun játékára sem, akit a Kolozsvári U elleni mérkőzésen kiállítottak, ellenben jó hír, hogy felépült sérüléséből Cosmin Matei és Mihai Bălașa, akik ismét bevethetők lesznek.

A héten már a csapattal edzett Marius Ștefănescu is, aki azonban még nincs százszázalékos állapotban, így valószínűleg a Rapid elleni találkozót is ki kell még hagynia.

A szombaton este 21 óra 45 perckor kezdődő Sepsi OSK–Rapid összecsapást az Andrei Chivulete, Vladimir Urzică, Mihai Marica által alkotott bírói hármas vezeti, és a Digi Sport 1, az Orange Sport 1 és a Prima Sport 1 televíziós csatornák élőben közvetítik.

Labdarúgó Szuperliga, 2022–2023-as szezon, alapszakasz, 7. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2022–2023-as szezon, alapszakasz

FC Hermannstadt:
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Elhunyt Mircea Lucescu

Nyolcvanéves korában elhunyt kedden este Mircea Lucescu, a legendás labdarúgóedző halálhírét a bukaresti Egyetemi Kórház jelentette be, ahol az elmúlt napokban kezelték.

Új korszak kezdődik a Hargita Rali történetében, jelentős változásokkal jön az idei kiírás

Új név és gyorsasági szakasz, átalakuló helyszínek – számos újdonsággal érkezik az idei Hargita Rali, amelyet április végén rendeznek meg Székelyudvarhelyen és környékén.

Székelyhon

Etikai panasz az onkológián: nyílt levélben kritizálják a főorvos hozzáállását

Rendszerszintű hiányosságokra hívta fel a figyelmet egy elkeseredett hozzátartozó egy közösségi médiás bejegyzésében. A panasz nem a főorvos szakmai hozzáértését, hanem az empátia hiányát és a nem megfelelő tájékoztatást sérelmezi. Reagált a kórház.

`
Krónika

„Ha valami változik, majd szólok”. Kelemen Hunor a Fidesz támogatásáról, az országgyűlési választások tétjéről

Kelemen Hunor szerint az anyaországban 2010 óta megvalósult nemzetpolitikai paradigmaváltásra vezethető vissza, hogy az RMDSZ az idei országgyűlési választáson is a Fidesz-KDNP pártszövetséget támogatja.

Krónika

Orbán Viktor a külhoni magyaroknak: egyetlen szavazaton múlhat, merre fordul Magyarország

Szavazásra buzdította a határon túli magyar állampolgárokat Orbán Viktor miniszterelnök. Orbán az elmúlt 16 év közös eredményeinek megvédésére kérte a levélben szavazó külhoni magyarokat.

Főtér

Felejtsük már el a 18. századi erdélyi románok totális elnyomásának mítoszát

Az áldozatszerepet felnagyító narratíva elfedi azt a tényt, hogy a román társadalom nem monokróm jobbágytömeg volt, hanem egy dinamikusan rétegződő, felemelkedő közösség. MCC történész-kerekasztal 5.0.

Ez is érdekelheti

A vonal fölött maradni – ez a tét az FK Csíkszeredának

Túl vagyunk három fordulón a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában. Az FK Csíkszereda egyelőre biztos bennmaradó helyen áll. Nézzük, mi várható a székelyföldi együttesre a folytatásban.

Ötperces rövidzárlat okozta a Kolozsvári CFR vesztét Olténiában (videóval)

Remek játékkal rukkolt elő hazai pályán az Universitatea Craiova, amely kétgólos győzelmet aratott a Kolozsvári CFR ellen a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának 3. fordulójában. A vendégek sorsa néhány perc alatt megpecsételődött.

„Semmi sem valósult meg abból, amit gyakoroltunk” – csalódottan értékelt a csíkiak másodedzője

Fájó vereséget szenvedett az FK Csíkszereda hétfő délután a Petrolul vendégeként a Szuperliga play-outjában. A mérkőzés után a Hargita megyeiek másodedzője, Bajkó Barna csalódottan nyilatkozott, és kemény szavakkal illette csapata teljesítményét.

Szépségdíjas gólok döntöttek, nem szakadt meg az FK rossz sorozata a Petrolul otthonában (videóval)

Hiába voltak lehetőségei a székelyföldi gárdának, a Petrolul látványos gólokkal verte az FK Csíkszeredát, amely továbbra sem tudott nyerni Ploiești-en a Szuperliga alsóházi rájátszásában.

Harmadik az Isten igaza: megtörné a jeget az FK Csíkszereda a Petrolul ellen

Jó formában várja a válogatott szünetet követően a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának 3. fordulóját az FK Csíkszereda, amely két veretlen mérkőzés után ezúttal győzelemre készül a Petrolul otthonában.

Meg kell szokniuk a korai kezdési időpontokat az FK Csíkszereda szurkolóinak

A Szuperligát szervező Hivatásos Labdarúgóliga nyilvánosságra hozta a rájátszás negyedik és ötödik fordulójának programját. Az FK Csíkszereda korai időpontokban játssza a kiesés ellen folytatott harcban kulcsfontosságú meccseit.

Visszautasítja a vádakat az FK Csíkszereda, jogi lépéseket helyeztek kilátásba

Az FK Csíkszereda határozottan visszautasítja azokat a rágalmakat, amelyek szerint a klub anyagi juttatást biztosítana a Román Labdarúgó-szövetség egyik vezetőjének. A Hargita megyei klub vezetősége szerint súlyos és alaptalan vádakról van szó.

Két nagy visszatérő a székely csapatok erőfelmérőjén

A székelyföldi labdarúgás két legjelentősebb képviselője, az élvonalbeli helye megtartásáért küzdő FK Csíkszereda és a 2. Ligában feljutási álmokat dédelgető Sepsi OSK kihasználva a válogatott szünetet egymás ellen játszott felkészülési mérkőzést.

Gólzáporos edzőmeccset játszott egymással a Kolozsvári CFR és a Marosvásárhelyi ASA

Öt találat esett a házigazda CFR és a Marosvásárhelyi ASA közötti szombati barátságos mérkőzésen, amelyen a kolozsváriak 3–2-re nyertek.

Aktívan és közösen tölti a szünetet az FK és a Sepsi OSK

Habár a labdarúgó-világbajnokság selejtezői miatt két hétig szünetelnek a honi pontvadászatok, a székelyföldi csapatok aktívan és közösen töltik az időszakot, felkészülési mérkőzést játszanak egymással.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!