Megismételte a bravúrt, vezeti csoportját a Kolozsvári CFR

Horváth Bálint Ottó 2022. október 13., 22:06 utolsó módosítás: 2022. október 13., 22:14

Az egy héttel ezelőtti idegenbeli siker után csütörtökön este hazai pályán is legyőzte a csoportfavorit Slavia Praha együttesét a Kolozsvári CFR a labdarúgó Európa Konferencia Ligában, és nagy esélyessé lépett elő a továbbjutásra.

Yuri Matias az elején a kapufát találta el, a végén viszont betalált, és lezárta a párharcot Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA

A kolozsváriak múlt héten nagy meglepetésre 1–0-ra diadalmaskodtak a cseh fővárosban, így hazai közönség előtt újabb lépést tehettek a csoportból való továbbjutás felé.

A vendégek kezdték élénkebben a mérkőzést, mégis a CFR szerezte meg a vezetést. A 10. percben szöglet után Yuri fejese a kapufáról kifelé pattant, majd az ezt követő újabb pontrúgásnál büntetőhöz jutottak, amit Deac értékesített.

Ezután egyértelműen uralta a játékot a Slavia, veszélyesek voltak támadásban, Scuffetnek bőven akadt dolga.

A 26. percben félbeszakadt a mérkőzés, mivel a lelátón egy szurkoló rosszul lett, és negyedóráig ápolni kellett.

A kényszerszünet sem törte meg a csehek lendületét, újabb helyzeteket dolgoztak ki, David Jurasek nagy ziccerbe került, de közelről fölé lőtt.

A szünet után is fölényben volt a Slavia, de ezúttal már nem tudta nagy nyomás alá helyezni a kolozsvári kaput, a hazai védelem remekül zárt.

A CFR magabiztosan tartotta előnyét és tíz perccel a vége előtt a eldöntötte az összecsapást, szöglet után Yuri fejelt a hálóba.

A kolozsvári együttes ezzel a győzelemmel átvette a vezetést a csoportban, és a következő fordulóban két hét múlva a Sivasspor otthonába látogat.