Megint Eb-résztvevő az U21-es román fociválogatott

Székely Sport , Agerpres 2020. november 18., 10:14 utolsó módosítás: 2020. november 18., 10:27

Románia U21-es labdarúgó-válogatottja kijutott a jövő évi, magyar-szlovén társrendezésű ifjúsági Európa-bajnokságra, miután kedden este kétgólos döntetlent játszott Ploiești-en a dánokkal.

Kijutást ünnepelhettek Fotó: Román Labdarúgó Szövetség (FRF)

Adrian Mutu együttese az északiak mögött selejtezőcsoportja második helyén végzett, megelőzve Ukrajnát, Finnországot, Észak-Írországot és Máltát. A román válogatott 14 ponttal negyedik lett a csoportmásodikok között, ezzel pedig megszerezte az Eb-részvétel jogát.

A „kis trikolórok” sorozatban a második U21-es Eb-re jutottak ki, mint emlékezetes az Olaszországban és San Marinóban rendezett 2019-es kontinenstornán az elődöntőig menetelt Mirel Rădoi legénysége. Ezt megelőzően Románia csapata csak 1998-ban szerepelt az ifjúsági Európa-bajnokságon.

A kedd esti mérkőzésen gól nélküli első félidő után a dánok az 50. percben büntetőből szerezték meg a vezetést Nikolai Laursen révén. A vendégek kevéssel ez után Sebastian Hausner kiállításával megfogyatkoztak, a román válogatott pedig a 72. percben kiegyenlített:

a kijutást jelentő gólt Valentin Costache szerezte meg Olimpiu Moruțan passzából, miután Darius Olaru lövése kipattant a kapufáról.

A román válogaott összeállítása: Andrei Vlad – Radu Boboc, Alexandru Paşcanu, Denis Ciobotariu, Denis Haruţ – Olimpiu Moruţan, Marius Marin, Darius Olaru – Ianis Hagi (kapitány), Valentin Costache (Nicolae Carnat, 76.), Alexandru Măţan. Nem használt cserék: Marian Aioani – Raul Opruţ, Cătălin Itu, Gabriel Simion, Carlo Casap, Alexandru Cîmpanu, Claudiu Petrila, Ştefan Vlădoiu.

Az európai szövetség végrehajtó bizottsága tavaly 12-ről 16-ra növelte az U21-es Eb-n résztvevő válogatottak létszámát. A tornára, amelynek csoportmérkőzéseit 2021. március 24–31. között, a kieséses szakaszt pedig 2021 május 31–június 6. között tervezik lebonyolítani, még csak egy hely maradt kiadó.

A csoportokat december 10-én sorsolják ki Nyonban.

A jövő évi Európa-bajnokság eddigi résztvevői: Magyarország, Szlovénia (társendezők), Olaszország, Franciaország, Anglia, Csehország, Oroszország, Spanyolország, Hollandia, Dánia, Németország, Svájc, Portugália, Horvátország, Románia.