Hirdetés

Megerősítheti helyét a felsőházban a Sepsi OSK

Fotó: Pinti Attila

2021. március 05., 12:22

Jó eséllyel pályázik a labdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszására a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. Öt fordulóval az alapszakasz vége előtt a rangsor negyedik helyén álló székelyföldi együttes a 26. játéknap nyitómérkőzésén a Chindia Târgoviște csapatát fogadja, győzelme esetén pedig újabb lépéssel kerülhet közelebb célkitűzésének eléréséhez.

2021. március 05., 12:22

Miután az FC Hermannstadt legyőzésével sikerült megtörniük a döntetlenek átkát, és amennyiben a Chindia elleni összecsapáson is begyűjtik a három pontot, a piros-fehérek megszilárdíthatják helyüket a bajnokság első hat csapata között. Erre nagy esély mutatkozik, ugyanis a pénteki találkozón nemcsak a hazai pálya előnyét élvezhetik majd, hanem az is melletük szól, hogy a Dâmbovița megyeiek még soha nem tudták legyőzni a piros-fehéreket.

A két csapat eddig öt mérkőzésen küzdött meg egymással az élvonalban, de korábban a másodosztályban is találkoztak két alkalommal. A mérleg egyértelműen az OSK oldalára billen, hiszen három döntetlen mellett négyszer diadalmaskodtak úgy, hogy a szentgyörgyiek minden hazai meccsüket megnyerték. A tavaly novemberi odavágó is a piros-fehérek sikerével végződött, akik miután Denis Dumitrașcu révén a Chindia vezetést szerzett, a csereként beálló Adnan Aganovic és Annas Achahbar találataival fordítani tudtak.

Hirdetés

A pénteki találkozó előtt Leo Grozavu, a Sepsi OSK vezetőedzője úgy vélekedett, küzdelmes mérkőzés elé néznek, ugyanis az ellenfél csapata sem mondott még le a felsőházról, ezért keményen harcolni fognak a pontokért, amelyekre szükségük van ahhoz, hogy életben tartsák esélyeiket.

A szakember jó hírekkel is szolgált elmondva, hogy a játékoskeretet érintő problémáik nagyrészt megszűntek, mindenki egészséges és edzésbe állhatott, viszont még így is maradt bőven bepótolnivaló, amíg a koronavírus-fertőzésen átesett labdarúgók vissza nem nyerik régi ritmusukat.

„A bajnokság idei kiírásának meglepetéscsapatával találkozunk, amely anélkül, hogy nagy változtatásokat hajtott volna végre a keretében, nagy átalakuláson ment keresztül. Emil Săndoi egy nagyon egységes csapatot épített, a játékosok pedig alávetik magukat a felállított szabályoknak, fegyelmezetten játszanak. Az elmúlt időszakban jó eredeményeket értek el, le tudtak győzni magasabban jegyzett ellenfeleket is.

Veszélyes csapatról van szó, amely nem fogja olcsón adni a bőrét, hanem mindent meg fog tenni annak érdekében, hogy pontokat szerezzen, és bejusson a felsőházba.

Nekünk még nem sikerült fizikailag rendbe hozni minden játékosunkat, de a következő hetekben több időnk lesz arra, hogy mindenkit talpra állítsunk. Jelenleg nem mondhatjuk, hogy problémáink lennének, a labdarúgók nagyrésze felvette a ritmust, és habár még nincsenek a megfelelő szinten, mindenképpen sokkal jobb a helyzet, mint volt néhány héttel ezelőtt” – nyilatkozta Leo Grozavu.

A háromszékiek trénere azt is kiemelte, az alapszakasz utolsó öt fordulójában nagy küzdelem várható a felsőház kiadó helyeiért, ami miatt háttérbe szorul majd a látványos foci, ugyanis

a pontszerzésre törekedve minden csapat zártan fog játszani, ráadásul a pályák állapota is kívánnivalót hagy maga után, ami szintén nem kedvez a támadó szellemű játéknak.

A pénteken 17.30-kor kezdődő Sepsi OSK–Chindia Târgoviște találkozót a Radu Petrescu, Radu Ghinguleac, Adrian Popescu által alkotott bírói hármas vezeti, és a Digi Sport 1, a Telekom Sport 1 és a Look Sport televíziós csatornák élőben közvetítik.

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 26. forduló:
pénteken
17.30-tól Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Chindia Târgoviște,
20.30-tól FC Viitorul–Academica Clinceni;
szombaton
14.30-tól Universitatea Craiova–FC Botoșani,
21.30-tól Aradi UTA–Kolozsvári CFR;
vasárnap
15 órától Astra Giurgiu–Nagyszebeni Hermannstadt,
20.30-tól FCSB–Medgyesi Gaz Metan;
hétfőn
17.30-tól FC Argeș Pitești–Jászvásári Poli,
20.30-tól FC Voluntari–Bukaresti Dinamo.

1. Liga, alapszakasz

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
FCSB FCSB
25
17
3
5
51-21
54
2
Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR
25
16
6
3
36-12
54
3
Universitatea Craiova U Craiova
25
13
8
4
28-14
47
4
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK
25
9
13
3
39-25
40
5
FC Botoșani Botoșani
25
10
7
8
35-31
37
6
Academica Clinceni Clinceni
25
8
12
5
23-21
36
7
Aradi UTA UTA
25
8
9
8
24-32
33
8
Chindia Târgoviște Chindia
25
8
8
9
21-22
32
9
FC Argeș Pitești FC Argeș
25
7
9
9
24-33
30
10
Astra Giurgiu Astra
25
7
8
10
34-37
29
11
FC Viitorul Viitorul
24
6
10
8
34-31
28
12
Medgyesi Gaz Metan Gaz Metan
25
8
4
13
30-37
28
13
Bukaresti Dinamo Dinamo
25
7
5
13
23-33
26
14
FC Voluntari Voluntari
25
6
6
13
28-37
24
15
Nagyszebeni Hermannstadt Hermannstadt
25
4
10
11
23-35
22
16
Jászvásári Poli Jászvásár
24
4
4
16
23-55
16
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Példátlan összegű bírságot kapott a szövetségtől az FK Csíkszereda

Minden eddiginél nagyobb bírságot szabott ki az FK Csíkszeredára a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága. A testület szerdai ülésén több mint 25 ezer lejre büntette a klubot, a székely és magyar szimbólumok használata miatt.

Az anyaországból érkezik a segítség: kifizetik az FK Csíkszereda teljes büntetését

Szolidaritási hullám indult az FK Csíkszereda felé, miután az eddigi legnagyobb pénzbírságot szabta ki a Román Labdarúgó-szövetség a klubra. A Budapest Honvéd és a Ferencvárosi TC közösen vállalta, hogy kifizeti a teljes összeget.

Székelyhon

Rosszul lett az ügyvédnő, miután tetten érték egy lakás árával felérő korrupicós ügyben

Befolyással üzérkedés gyanújával őrizetbe vette csütörtökön a korrupcióellenes ügyészség A. G.-t, a PNL bukaresti I. kerületi szervezetének tagját. Őrizetbe került feltételezett bűntársa is, aki a gyanú szerint tábornoknak adta ki magát.

`
Krónika

Magyar vagy román volt-e Hunyadi János és fia, Mátyás? Kolozsvári kerekasztal-beszélgetés történészekkel

Milyen nemzetiségű volt Hunyadi János és fia, Mátyás? Magyar és román történészek kolozsvári kerekasztal-beszélgetés keretében járták körül, miként lett Hunyadi Jánosból és fiából, Mátyásból a román és a magyar történelem közös szereplője.

Krónika

A premontrei apát kilakoltatásáról döntött a nagyváradi bíróság

Fejes Rudolf Anzelm nagyváradi premontrei apát kilakoltatásáról döntött a helyi bíróság az egyházi elöljáró ellen a város önkormányzata által indított perben csütörtökön.

Főtér

Mágnásból elvtárs – Petru Groza rendkívüli élete

Nagypolgári ügyvédből és sikeres üzletemberből a magyarokkal is barátkozó kommunista kormányfővé válni RKP-tagság nélkül? Ennél kacifántosabb dolgok is kiderültek Gróza Péterről az MCC kolozsvári képzési központjában.

Ez is érdekelheti

A végjátékban fordított a sereghajtó ellen a Kolozsvári CFR (videóval)

Kétszer is hátrányba került hazai pályán a Bukaresti Metaloglobusszal szemben a Kolozsvári CFR, amely a végjátékban fordítani tudott, és újabb győzelmével folytatja a küzdelmet a felsőházi rájátszásba jutásért.

Három napon belül két fővárosi csapattal találkozik idegenben az FK Csíkszereda

Két idegenbeli mérkőzés vár három nap leforgása alatt az FK Csíkszeredára a labdarúgó Szuperligában: a piros-feketék az FCSB és a Bukaresti Metaloglobus ellen próbálnak pontokat szerezni.

Több mint ötvenszeres magyar válogatott labdarúgóval és Barcelonában nevelkedett tehetséggel erősít az FK Csíkszereda

Bár a klub hivatalos megerősítése még várat magára, a Székely Sport információi szerint eldőlt: két neves magyar középpályással, Kleinheisler Lászlóval és Tajti Mátyással is megegyezett a Szuperligában szereplő FK Csíkszereda.

Az anyaországból érkezik a segítség: kifizetik az FK Csíkszereda teljes büntetését

Szolidaritási hullám indult az FK Csíkszereda felé, miután az eddigi legnagyobb pénzbírságot szabta ki a Román Labdarúgó-szövetség a klubra. A Budapest Honvéd és a Ferencvárosi TC közösen vállalta, hogy kifizeti a teljes összeget.

Példátlan összegű bírságot kapott a szövetségtől az FK Csíkszereda

Minden eddiginél nagyobb bírságot szabott ki az FK Csíkszeredára a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága. A testület szerdai ülésén több mint 25 ezer lejre büntette a klubot, a székely és magyar szimbólumok használata miatt.

Elkísérhetik csapatukat a bajnok elleni találkozóra az FK Csíkszereda drukkerei

A román labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 24. fordulójában a bajnoki címvédő FCSB lesz az FK Csíkszereda ellenfele vasárnap este. A székelyföldi klub szurkolói buszt indít a bukaresti mérkőzésre.

Bocsánatot kért a bakijaiért az FK Csíkszereda kapusa

Az FK Csíkszereda nem tudta kihasználni riválisai botlását, súlyos galaci vereségével továbbra is a 14. helyen áll a labdarúgó élvonalban – összegez a magyar és a román szaksajtó a piros-fehérek hétfő esti fiaskóját követően.

Csúnyán elszúrta az elejét, képtelen volt javítani az FK Csíkszereda (videóval)

Hatalmas kapushibát és egy bombagólt követően gyorsan hátrányba került az FK Csíkszereda a Galaci Oțelul otthonában. A folytatásban sem talált magára Ilyés Róbert csapata, a házigazda a szünet után a harmadik találatával könnyedén húzta be a győzelmet.

Félbeszakadt az FK Csíkszereda galaci mérkőzése

A 81. percben a stadion világítóberendezésének meghibásodása miatt félbeszaszadt a Galaci Oțelul és az FK Csíkszereda hétfő késő délutáni találkozója a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 23. fordulójában.

Hidegzuhany a fővárosban: a Kolozsvári CFR kiütötte az FCSB-t (videóval)

Hiába szerzett villámgyors vezetést az FCSB, a Kolozsvári CFR átvette az irányítást Bukarestben, és szervezett, hatékony játékával 4–1-re megnyerte a rangadót, amellyel fontos lépést tett az élmezőny felé a labdarúgó Szuperligában.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!