Megerősítette helyét a felsőházban a Hermannstadt

Horváth Bálint Ottó 2022. október 31., 20:03 utolsó módosítás: 2022. október 31., 20:06

Négy nyeretlen bajnoki után újra győzött a labdarúgó Szuperligában az FC Hermannstadt, a 16. forduló hétfői játéknapján idegenben múlta felül a sereghajtó CS Mioveni-t.

Megtörték a nyeretlenségi sorozatot. Korábbi felvétel Fotó: Grigore Popescu/Agerpres

A találkozó első félideje legnagyobbrészt eseménytelenül telt el, mindössze egyetlen veszélyesebb helyzet alakult ki, ez a hazaiak előtt adódott, Oancea befejezése azonban nem okozott gondot a vendégek kapusának.

Aztán a második játékrész elején a nagyszebeni csapat hét perc alatt két találattal eldöntötte a három pont sorsát: előbb labdaszerzés után Răuță remekül ugratta ki Paraschivot, a kiváló formában lévő támadó védhetetlenül lőtt a léc alá, majd szögletet követően Ionuț Stoica fejelt a hálóba.

Videó: Orange Sport

A Hermannstadt akár hárommal is nyerhetett volna, de Oroian lövését hárította a hazai kapus. A Mioveni-nek csak a végén voltak lehetőségei, Krasniqi fejese a felső lécet súrolta, így nem jött össze a szépítés sem.

A bajnokság meglepetéscsapatának számító, újonc Hermannstadt három vereség és egy döntetlen után győzött újra, így továbbra is őrzi helyét a felsőházban.