HIRDETÉS

Megérkezett az FCU Craiova a Sepsi OSK nyakára

Kötelező a győzelem a Sepsi OSK-nak, két pontra csökkent az előnye
Fotó: Pinti Attila

2023. február 25., 10:02

Rá kell térjen a győzelem útjára szombaton a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, hiszen lassan elfogy az előnye a labdarúgó Szuperliga hatodik helyén. A felsőházi rájátszásért küzdő háromszékiek szombaton délután az FC Hermannstadt együttesét fogadják.

2023. február 25., 10:02

Az FCU Craiova pénteken a mérkőzés végén szerzett góllal 2–1-re legyőzte a CS Mioveni-t, és megérkezett a Sepsi OSK mögé, a jó formában levő oltyánok legutóbbi négy meccsüket megnyerték és két pont a hátrányuk a piros-fehérekkel szemben.

A háromszékieknek éppen ezért kötelező a győzelem a Hermannstadttal szemben, hiszen amennyiben szombaton megszerzik a három pontot, kis lélegzetvételhez jutnak a nagyon izgalmasnak ígérkező alapszakaszhajrá előtt:

a hétközi fordulóban, jövő kedden az éllovas Farul otthonába látogatnak, március 6-án a címvédő CFR-t fogadják, az alapszakaszt pedig március 11-én az FCSB vendégeként zárják.

HIRDETÉS

A szombaton 14.30-kor kezdődő mérkőzést felvezető sajtótájékoztatón Cristiano Bergodi kiemelte, hogy szombaton egy olyan csapattal találkoznak, amelyet ha nem büntetnek meg kilenc ponttal, akkor most harcban lenne a felsőházi rájátszásért.

„Jó szezonjuk van, főleg az első felében játszottak jól, a második felében annyira nem voltak már sikeresek. Nehéz meccsre számítok, ismerem a Hermannstadt játékosait, minőségi, technikás, gyors labdarúgóik vannak.

Remélem a fiúk tudatosították magukban, hogy mennyire fontos ez a három pont, mennyire fontos összecsapás vár ránk.

Az alapszakasz utolsó meccsei következnek, nagyon fontos, hogy itthon tartsuk a három pontot. Vannak problémáink, a játékunk nem annyira jó, mint a szezon első felében. Apró dolgok döntöttek az elmúlt meccseinken, kevés hiányzott, hogy nem nyertünk az elmúlt 3-4 találkozónkon, a fiúk viszont hatalmasat küzdöttek.

Egy győzelem jó hangulatot adna az öltözőben, a fiúknak pedig önbizalmat, hogy ezzel fussunk neki az utolsó három nehéz meccsnek. Sokat mondtam a játékosoknak, hogy bízzanak magukban, a saját képességeikben, hiszen nem véletlenül vagyunk ott a hatodik helyen.

Most ismét meg kell mutassák, hogy minőségi csapatot alkotnak és jól tudnak játszani, mint karácsony előtt. Minden tőlünk függ, megvan a pontelőnyünk, ezt kell kihasználjuk. Ambíciósak, akaratosak kell legyünk és akkor ott leszünk a playoffban” – mondta Cristiano Bergodi.

A találkozót a Horia Mladinovici, Bogdan Gheorghe és Romică Bîrdeş játékvezetői hármas fogja irányítani, a Digi Sport 1, a Prima Sport 1 és az Orange Sport 1 élőben közvetíti.

Labdarúgó Szuperliga, 2022–2023-as szezon, alapszakasz, 27. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2022–2023-as szezon, alapszakasz

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
Konstancai Farul Farul
27
17
7
3
50-25
58
2
Kolozsvári CFR Kolozsvári CFR
27
18
2
7
46-25
56
3
FCSB FCSB
27
15
6
6
45-31
51
4
Bukaresti Rapid Rapid
27
14
7
6
37-22
49
5
Universitatea Craiova U Craiova
27
13
6
8
33-26
45
6
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK
27
11
8
8
44-25
41
7
FC U Craiova 1948 FC U Craiova
27
10
6
11
33-31
36
8
Petrolul Ploiești Petrolul
27
10
3
14
26-39
33
9
FC Botoșani Botoșani
27
7
10
10
27-40
31
10
Chindia Târgoviște Chindia
27
7
9
11
31-39
30
11
FC Voluntari Voluntari
27
7
8
12
24-31
29
12
Kolozsvári U Kolozsvári U
27
6
10
11
22-33
28
13
FC Hermannstadt Hermannstadt
27
9
8
10
28-28
26
14
FC Argeș Pitești FC Argeș
27
6
8
13
21-39
26
15
Aradi UTA UTA
27
5
9
13
24-36
24
16
CS Mioveni Mioveni
27
3
9
15
20-41
18
FC Hermannstadt:
szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Bajnokavatás Bukarestben vagy Csíkszeredában

Vasárnap délben játsszák a labdarúgó 2. Liga idei kiírásának utolsó meccseit. Három csapat közül kerülhet ki a bajnok, kis szerencsével lehet ez az FK Csíkszereda is.

Szülők a lelátón, edzők a pályán – egyértelművé kell tenni a szerepeket

A szülő és az edző központi szerepet játszik a sportolóvá válás cseppet sem egyszerű folyamatában, ezért egyáltalán nem mindegy, milyen modellt mutatnak a gyerekeknek. A kölcsönösen egymásra utalt helyzetben érdemes néhány szempontot szem előtt tartani.

Székelyhon

Így szaladtak pénteken reggel a medvék Nyárádtőn – videó

Egy anyamedve és két bocs sétált péntek reggel Nyárádtő utcáin, mielőtt a gyerekek iskolába indultak volna. A lakosságot Ro-Alert üzenetben riasztották az esetről.

`
Krónika

Leadta voksát a szavazópolgárok fele az államfőválasztás második fordulójában

A belföldi szavazóhelyiségek megnyitásával vasárnap megkezdődött a romániai elnökválasztás második fordulója, amelyen a voksolásra jogosult mintegy 19 millió nagykorú állampolgár eldöntheti, ki lesz az ország következő elnöke.

Krónika

Macron csattanós választ adott az őt lediktátorozó AUR-vezérnek

Videókapcsolatot létesítve beszélgetett egymással pénteken Emmanuel Macron francia elnök Nicuşor Dan bukaresti főpolgármesterrel, akit támogatásáról biztosított a vasárnapi romániai államfőválasztáson.

Főtér

Elnökválasztás az őrület határán

Nekünk kell döntenünk, nem Budapestnek, Brüsszelnek, Washingtonnak vagy Moszkvának. Kicsit tragikus, hogy azok munkáját is el kell végezzük, akiknek a dolga lett volna, hogy ezt a helyzetet megelőzzék.

Ez is érdekelheti

A Sepsi OSK élvonalbeli tagsága a tét – élő hírfolyam az utolsó fordulóról

A labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának kilencedik fordulójában három meccset egy időpontban rendeznek. A Sepsi OSK egy győzelemmel bennmarad, botlás esetén kieshet.

Erős lesz a vasárnap a Székely Sporton: az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK utolsó bajnoki meccseit követjük

Zárul a labdarúgó 2. Liga, valamint a Szuperliga rájátszása is. Az FK Csíkszereda feljutott, bajnok lehet, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a kiesés elkerüléséért lép pályára. Figyeljük a történéseket, érdemes lesz követni minket.

Egy meccs, egy esély – a Sepsi OSK jövője vasárnap eldől

Az idény – és talán fennállása – legfontosabb összecsapására készül a Sepsi OSK, amely vasárnap az alsóházi rájátszás utolsó fordulójában az Unirea Slobozia vendégeként játszik az élvonalban való maradásért.

Szögre akasztja cipőjét a Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya

Bejelentette visszavonulását a Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya, Bogdan Mitrea. A Kolozsvári U 37 éves hátvédje a szezon végén hagy fel a labdarúgással.

Két hely még kiadó a nemzetközi kupaporondon – így alakul a Szuperliga hajrája

A Kolozsvári CFR kupagyőzelme és az FCSB bajnoki címe után két európai kupaindulást érő hely maradt kiadó a labdarúgó Szuperligában. A hátralévő, utolsó fordulóban dől el, hogy mely csapatok jutnak ki a nemzetközi porondra.

Előre hozták a Sepsi OSK sorsdöntő meccsét

Az élvonalbeli bajnokságot szervező Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) kedden megváltoztatta a Szuperliga alsóházi rájátszásának hétvégi utolsó fordulójában a kiesésről és osztályozós helyekről döntő három mérkőzés kezdési időpontját.

Nagy esély előtt a Sepsi OSK: akár osztályozó nélkül is megmenekülhet a kieséstől

Befejeződött a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának nyolcadik fordulója, a zárómérkőzésen kedvező eredmény született a Sepsi OSK-nak. A kiesés ellen küzdő sepsiszentgyörgyiek az utolsó játéknapon győzelem esetén megőrizhetik helyüket az élvonalban.

Az elnökválasztás napján dől el a Sepsi OSK sorsa

Hat együttes még számolgat, kiesik, osztályozót játszik, vagy megmenekül. Közzétették a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában az utolsó forduló menetrendjét.

Döntetlen a Craiova–CFR meccsen, ezzel bajnok az FCSB

Megvédi címét az FCSB a labdarúgó Szuperligában, miután a felsőházi rájátszás nyolcadik fordulójának nyitómeccsén az U Craiova és a Kolozsvári CFR ikszelt.

Átkeresztelték, új nevet kapott a Sepsi OSK stadionja

Új fejezet kezdődik a sepsiszentgyörgyi labdarúgás történetében: május 10-től új néven működik tovább a stadion – a névváltozás egy hosszú távú, stratégiai partnerség első mérföldköve.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!