Kedden este zárult a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának nyolcadik játéknapja. Ezen az FC Argeș a Resicabányai CSM-t látta vendégül. A házigazdák úgy léptek pályára, hogy egy siker esetén a tabella élére állnak, illetve az FK Csíkszereda mellett a másodikként biztosítják a feljutását az élvonalba.
A 8. forduló másik két meccsén az FC Voluntari 3–0-ra legyőzte a Steauát, hétfőn Csíkszeredában, a listavezető, a már feljutást elérő FK saját szurkolói előtt először szenvedtek vereséget ebben az idényben: 3–2-re kapott ki a Metaloglobustól.
A zárómeccsen az FC Argeș akarata érvényesült, már az első percben betalált, irányította az összecsapást, nagyon sima, háromgólos diadalt aratott.
Ezzel két év után visszajutott a Szuperligába, egyben két fordulóval a bajnokság vége előtt ismert az a két együttes, amelyik egyenes ágon érte el az élvonalbeli szereplést.
A rájátszást úgy indította az FC Argeș, hogy tízpontos hátrányban volt az FK Csíkszeredával szemben, ezt most ledolgozta, jobb gólarányának köszönhetően a 2. Liga élére állt.
FC Argeș–Resicabányai CSM 3–0 (2–0).
Gólszerzők: Robert Moldoveanu (1.), Takayuki Seto (39.), Mario Tudose (77.).
| 2025. 05. 04. 11:30 | FC Voluntari Voluntari | Bukaresti Steaua Steaua | 3-0 |
| 2025. 05. 05. 15:30 | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | Bukaresti Metaloglobus Metaloglobus | 2-3 |
| 2025. 05. 06. 19:00 | FC Argeș Pitești FC Argeș | Resicabányai CSM Resica | 3-0 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Argeș Pitești FC Argeș | 8 | 6 | 1 | 1 | 15-5 | 53 |
2 | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | 8 | 2 | 3 | 3 | 6-9 | 53 |
3 | Bukaresti Steaua Steaua | 8 | 3 | 2 | 3 | 11-12 | 52 |
4 | Bukaresti Metaloglobus Metaloglobus | 8 | 2 | 2 | 4 | 7-13 | 46 |
5 | FC Voluntari Voluntari | 8 | 2 | 4 | 2 | 9-7 | 43 |
6 | Resicabányai CSM Resica | 8 | 1 | 4 | 3 | 8-10 | 41 |
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
Meghódították a Pamír-fennsík legendás útjait, több mint 4600 méteres magasságba kapaszkodtak fel, jurtában is megszálltak, és már Kína felé készülnek a Mongóliába tartó erdélyi kalandorok, akik egy hónap alatt közel tízezer kilométert tettek meg.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Megérkeztek a piacokra a nyár nagy kedvencei, a görögdinnyék, azonban kérdés, hogy vajon amit megvásárolunk, az Görögországban, vagy pedig a dél-romániai Dolj megye márkanévvé vált településén, Dăbuleni-ben termett.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!