Hirdetés

Megdolgoztatta a Gaz Metan az FCSB-t, legyőzni nem tudta

Fotó: Facebook/FCSBOfficial

2021. augusztus 09., 00:20

Sokáig döntetlenre álltak a felek, aztán egy távoli lövéssel dőlt el a három pont sorsa a labdarúgó 1. Liga vasárnap esti összecsapásán.

2021. augusztus 09., 00:20

Vasárnap este a labdarúgó 1. Liga negyedik fordulójának mérkőzésén az FCSB a Medgyesi Gaz Metant látta vendégül. A hazaiaknál bemutatkozott az új szerzemény, a Kolozsvári CFR volt védője, Pauolo Vinicius.

Hirdetés

A házigazdák kezdtek jobban, a 12. percben Cordeát ugratták ki, a kapus rossz ütemben, elkésve érkezett a labdára, elkaszálta a támadót, a jogosan megítélt büntetőt Tănase magabiztosan lőtte a jobb alsóba (1–0).

A válasz szintén egy pontrúgásból jött össze, a 25. percben Deaconu ívelte be egy szögletet, Irobiso fejjel megcsúsztatta az ötös sarkánál védő nélkül maradt Matricardi felé, akinek nem volt nehéz dolga, a kapuba bólintott (1–1).

A 37. percben Tănase előtt volt a duplázási lehetőség, 25 méterről elvégzett szabadrúgás a felső lécen csattant, a pihenőre 1–1-es állásnál mentek az együttesek.

Hármas cserét eszközölt a második félidőre az FCSB, a játék képe viszont nem nagyon változott, nem tudta nyomás alatt tartani az erdélyiek kapuját, akik amikor tudtak megindítottak egy-egy ellentámadást.

A Gaz Metan kapusa, Vâlceanu két bravúrt is bemutatott, a 78. percben aztán tehetetlen volt, Oct. Popescu húszról, középről, laposan lőtte el, két védő lába mellett is elment a játékszer, a jobb alsóba kötött ki (2–1).

Ezt az előnyt a végjátékban megőrizte a fővárosi csapat, ha nem is meggyőző játékkal, de megszerezte második győzelmét, továbbra is veretlen. A Gaz Metan nem játszott rosszul, ezzel a focival lehet keresnivalója a folytatásban.

Labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 4. forduló:

FCSB–Medgyesi Gaz Metan 2–1 (1–1).
Gólszerzők: Florin Tănase (12.), Octavian Popescu (79.), illetve Patricio Matricardi (25.).

Labdarúgó 1. Liga, 2021–2022-es szezon, alapszakasz, 4. forduló

Labdarúgó 1. Liga, 2021–2022-es szezon, alapszakasz

Medgyesi Gaz Metan:
Medgyesi Gaz Metan:
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Széteső keret, edzőváltások, túlterhelés – a Csíkszeredai Sportklub idényének értékelése

„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.

Bravúros diadal: idegenben vette el a Corvinul veretlenségét a Sepsi OSK (videóval)

Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.

Székelyhon

Mentőhelikopterrel vitték kórházba az idős férfit, miután leesett a kerékpárjáról

Leesett a kerékpárról egy idős férfi Bodzafordulón péntek délután, a sérültet a SMURD helikoptere szállította Brassóba a helyi kórházból.

`
Krónika

Isten érintésének köszönhetően lehet jó az ember – László Attila főesperes-plébános a húsvét lelkiségéről 1.

A húsvét manapság sokak számára pusztán kulturális, családi összejövetellé, vakációzássá, hosszú hétvégévé vált, holott a kereszténység legnagyobb ünnepéről van szó, amelynek lényege a szenvedés, a halál és az élet az összefonódása.

Krónika

Fatolvajok bántalmazták egy természetvédelmi terület parkőreit

Halálosan megfenyegette és megtámadta az aradi székhelyű Maros-ártér Tájvédelmi Körzet parkőreit egy fatolvajokból álló csoport.

Főtér

Borzalmas baleset történt Kolozs megyében, öten meghaltak – hírek hétfőn

További hírek: a Lia Savonea vezette legfelső bíróság beperelte a kormányt, 2 milliárd lejt követelnek, egy falusi vegyesboltban pedig kábítószert lehetett vásárolni pult alól.

Ez is érdekelheti

Meg kell szokniuk a korai kezdési időpontokat az FK Csíkszereda szurkolóinak

A Szuperligát szervező Hivatásos Labdarúgóliga nyilvánosságra hozta a rájátszás negyedik és ötödik fordulójának programját. Az FK Csíkszereda korai időpontokban játssza a kiesés ellen folytatott harcban kulcsfontosságú meccseit.

Visszautasítja a vádakat az FK Csíkszereda, jogi lépéseket helyeztek kilátásba

Az FK Csíkszereda határozottan visszautasítja azokat a rágalmakat, amelyek szerint a klub anyagi juttatást biztosítana a Román Labdarúgó-szövetség egyik vezetőjének. A Hargita megyei klub vezetősége szerint súlyos és alaptalan vádakról van szó.

Két nagy visszatérő a székely csapatok erőfelmérőjén

A székelyföldi labdarúgás két legjelentősebb képviselője, az élvonalbeli helye megtartásáért küzdő FK Csíkszereda és a 2. Ligában feljutási álmokat dédelgető Sepsi OSK kihasználva a válogatott szünetet egymás ellen játszott felkészülési mérkőzést.

Gólzáporos edzőmeccset játszott egymással a Kolozsvári CFR és a Marosvásárhelyi ASA

Öt találat esett a házigazda CFR és a Marosvásárhelyi ASA közötti szombati barátságos mérkőzésen, amelyen a kolozsváriak 3–2-re nyertek.

Aktívan és közösen tölti a szünetet az FK és a Sepsi OSK

Habár a labdarúgó-világbajnokság selejtezői miatt két hétig szünetelnek a honi pontvadászatok, a székelyföldi csapatok aktívan és közösen töltik az időszakot, felkészülési mérkőzést játszanak egymással.

Meccs közben lecserélték a játékvezetőt, szoros a kiesési harc a Szuperligában (videóval)

Hétfőn este az Unirea Slobozia–Galaci Oțelul összecsapással zárult a labdarúgó élvonal alsóházi rájátszásának második fordulója. A hazaiak kétszer is vezettek, a sípmester lesérült a szünet előtt.

Bajkó Barna: volt erőnk visszajönni a meccsbe

Az utolsó percekben mentett pontot az FK Csíkszereda a Konstancai Farul ellen az alsóházi rájátszásban. Az 1–1-es döntetlen után edzők és játékosok értékelték a küzdelmes találkozót.

A csereemberek villanásai, a legvégén egyenlített az FK Csíkszereda (videóval)

Sokáig hiányzott a gól a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának mérkőzésén. A Konstancai Farul szerezte meg a vezetést, a ráadás negyedik percében erre válaszolt az FK Csíkszereda.

Kimaradt ziccerek után belőtte a győztes gólt a Kolozsvári CFR (videóval)

Helyzetekben gazdag rangadón a Kolozsvári CFR hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Bukaresti Rapidot a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásában.

Megismételné a Farul elleni győzelmét az FK Csíkszereda

Hazai pályán folytatja a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszását a kiváló formában lévő FK Csíkszereda, amely a bennmaradásért zajló küzdelemben szombaton délután a Konstancai Farult fogadja.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!