Megállította az éllovast a Sepsi OSK (videóval)

Horváth Bálint Ottó 2023. április 29., 23:55 utolsó módosítás: 2023. április 30., 00:32

Jelentősen feljavult a Sepsi OSK játéka a második félidőre, mégis hátrányba került hazai pályán az éllovas Konstancai Farul ellen. A végén azonban sikerült az egyenlítés, így pontot mentett a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának 6. fordulójában.

Ebben a szezonban három vereség után pontot szerzett a Farul ellen a Sepsi OSK. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

A szombat esti mérkőzés elején enyhe mezőnyfölényben játszott a Farul, az első lehetősége a 19. percben szabadrúgás után adódott, Louis Munteanu lövése nem jelentett gondot Niczulynak. Hasonlóan alakult a játék a folytatásban is, a vendégek járatták a labdát, de nem voltak veszélyesek a kapura, a hazaiak pedig még az ellenfél tizenhatosáig sem tudtak eljutni. Félórát követően lehetett feljegyezni az újabb helyzetet, Băluță kapura lövése azonban gyengére sikeredett.

Negyven percet kellett várni a Sepsi OSK első helyzetére, Ispas beadását Bălașa fejelte rá, kevés hiányzott ahhoz, hogy megszerezze a vezetést.

A szünet után határozottabb hazai csapat jött ki az öltözőből,

az 52. percben Ștefănescu a tizenhatos közeléből próbálkozott, Aioaninak kellett védenie. Hamar érkezett a válasz a túloldalon, pár perccel később közel volt a gólhoz a Farul, Mazilu a kapufát találta el.

Kiváló iramúvá vált a mérkőzés, mind a két kapu előtt újabb lehetőségek alakultak ki, de a befejezések nem voltak pontosak. Aztán a 72. percben veszélyes támadást vezettek a vendégek, Alibec készítette elő Munteanunak, aki elrontotta a lövését, de a labda Borza elé került, ő pedig már nem hibázott.

A hajrában a Farul eldönthette volna a három pont sorsát, Munteanu került ziccerbe, Niczuly nagy bravúrt mutatott be. A végéig úgy tűnt, hogy a Sepsi OSK nem tud veszélyes lenni a kapura, de

a 90. percben Bălașa nagyszerű átadása eljutott Ștefănescuhoz, aki a felső léc segítségével bombázott a hálóba, így a hazaiak kiharcolták a döntetlent.

Videó: Orange Sport

A hatodik helyezett sepsiszentgyörgyi csapat két vereséget követően szerzett pontot, a Rapid elleni győzelem mellett ez volt a második találkozója, amelyen nem kapott ki a rájátszásban. A Farul két értékes pontot bukott el a bajnoki címért zajló küzdelemben, botlását pedig kihasználhatja a CFR és az FCSB, amelyek idegenben játszanak ebben a fordulóban.