Megállíthatatlan volt az edzőtáborban a Kolozsvári CFR

Horváth Bálint Ottó 2022. június 26., 12:41 utolsó módosítás: 2022. június 26., 12:45

Mind a négy mérkőzését megnyerte az ausztriai edzőtáborban a bajnoki címvédő Kolozsvári CFR labdarúgócsapata, amely ráadásul egyetlen gólt sem kapott.

Négy győzelemmel hangoltak a hivatalos meccsekre Ciprian Deacék Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA

Kiválóan sikerült az új szezont előkészítő edzőtábor Dan Petrescu együttese számára. A CFR-t egyik ellenfele sem tudta megállítani, a négy lejátszott meccsén 8–0 volt a gólkülönbsége.

A kolozsváriak három bajnoki ezüstérmes ellen is pályára léptek. Először egy héttel ezelőtt Gabriel Debeljuh és Marko Dugandzic a két félidő elején szerzett találataival 2–0-ra győzték le a szlovén FC Kopert, majd pénteken elképesztő kapushiba után az ismét eredményes Dugandzic 34. percben lőtt góljával nyertek a szerb Partizan Belgrád ellen, szombaton pedig a horvát Hajduk Splittel szemben az első félidő végén két perc alatt két találattal eldöntötték a találkozót, Ciprian Deac büntetőből szerzett vezetést, majd gólpasszt adott Cristian Maneának.
A CFR mindeközben a szlován bajnokságban nyolcadik helyezett FK Napredakot 3–0-ra múlta felül, mindhárom gólt a második félidőben lőtték Dugandzic (büntetőből), az egyik új igazolás Jefte Betancor, illetve Lovro Cvek által.

A hazai bajnoki címvédő a Bajnokok Ligája első selejtezőkörében július 5-én az örmény bajnok Pjunik Jereván otthonában játssza első hivatalos mérkőzését az új idényben.